Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Lublin 2018 
         Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzicy Agrosu Chełm, którzy zdobyli aż siedem medali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 8 września w Lublinie. Mistrzostwa Makroregionu zakończyliśmy z jednym złotym medalem, trzema srebrnymi i trzema brązowymi medalami. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyła Martyna Szeliga, która w biegu na 300 m po rewelacyjnym biegu ustanowiła nowy rekord życiowy o 1.5 sekundy. Czas naszej sprinterki to 42.82 s. Na tym samym dystansie srebrny medal wywalczył Łukasz Bańka, który także ustanowił nowy rekord życiowy. Czas Łukasza to 37.40 s.
 Dwa srebrne medale wywalczył nasz płotkarz Remigiusz Zazula. Pierwszy medal Remigiusz zdobył w biegu na 110 m przez płotki z czasem 16.76 s. Drugi srebrny krążek dorzucił w biegu na 200 m przez płotki, kończąc rywalizację z nowym rekordem życiowym 27.71s. Pierwszy brązowy medal zdobyła Kamila Mazur, która w konkursie skoku wzwyż uzyskała wysokość 145 cm. Drugi brązowy medal zdobyła Martyna Szeliga w biegu na 100, uzyskując czas 13.40 i przegrywając srebrny medal o dwie tysięczne. Ostatni medal dla Agrosu zdobyła Urszula Zawrotniak, która rywalizowała na dystansie 2000 m. Był to pierwszy bieg zawodniczki na tym dystansie i odrazu zakończony takim sukcesem.                         Miejsca pozostałych zawodników: Adrian Kasietczuk 5 miejsce w biegu na 100 m i 8 miejsce na 300 m. Sztafeta 4x 100 m dziewcząt w składzie: Aleksandra Piróg, Klaudia Białasz, Kalina Bronecka i Nikola Kogut 5 miejsce. Miłosz Kowalczyk 7 miejsce w biegu na 600 m. Amelia Oleszczyńska 7 miejsce w biegu na 100 m. Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt w składzie: Kamila Mazur, Weronika Lipska, Urszula Zawrotniak i Oliwia Gromadzka 8 miejsce. Mateusz Gębal 11 miejsca w Rzucie młotem i dyskiem. Patrycja Frania 12 miejsce w biegu na 200 m przez płotki. Kalina Bronecka 12 miejsce w skoku w dal. Jakub Kamela 14 miejsce w biegu na 100 m i 17 w biegu na 300 m. Mikołaj Oskiero 14 miejsce na 1000 m. Weronika Lipska 18 miejsce w biegu na 600 m. Nikola Kogut 21, Klaudia Białasz 25, Oliwia Gromadzka 27 miejsca w biegu na 100 m. 
                 W zawodach nasz klub reprezentowało 18 młodzików, którzy zdobyli 24 punkty do klasyfikacji sportu młodzieżowego. Co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca w klasyfikacji klubów. Dzięki tak dobremu występowi czwórka zawodników wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 22-23 września w Bełchatowie. Do zawodów zawodników przygotowywali: Aneta Wdowiak, Emilia Wełna, Marek Mazurek i Damian Leszczyński. Mityng Szukamy Talentów Zamość 2018 
     W ostatni weekend wakacji na stadionie OSiR w Zamościu odbył się mityng lekkoatletyczny pod nazwą „ Szukamy talentów”. W zawodach rywalizowali głównie młodzicy Agrosu, dla których był to ostatni sprawdzian przed Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się 8 września na nowym stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Remigiusz Zazula, który rywalizował w konkurencji 110 m przez płotki. Czas jaki Osiągnął to 17.17 s. Kamila Mazur w skoku wzwyż osiągnęła wynik 140 cm. W biegu na 100 m Martyna Szeliga pokonała metę z czasem 13.46 s., Adrian Kasietczuk osiągnął czas 12.13 s. , a Jakub Kamela 12.79 s. W biegu na 300 m nowy rekord życiowy ustanowił Miłosz Kowalczyk, osiągając czas 41.52 s. 
      Na dystansie 200 zadebiutowały aż cztery nasze młodziczki. Martyna Szeliga uzyskała czas 26.99 s., Nikola Kogut 30.22 s., Klaudia Białasz 30.61 s., a Aleksandra Piróg 30.94 s. Wśród młodzików na tym dystansie rywalizowali Łukasz Bańka, Adrian Kasietczuk i Jakub Kamela, ich czasy to odpowiednio 24.20 s., 25.04 s., 26.43 s. Na dystansie 600 m rywalizacje z czasem 1:42.07 s. ukończył Mikołaj Oskierko. W biegu przez płotki na 200 m startowała Patrycja Frania, jej czas to 42.79 s., oraz Remigiusz Zazula, który osiągnął wynik 29.08 s. W rzucie dyskiem wystartował Mateusz Gębal, który posłał dysk na odległość 26.48 m. W biegu na 1000 m zadebiutowała Urszula Zawrotniak, a czas jaki osiągnęła to 3:33.76. 
      Ostatnią konkurencją w jakiej wzięły udział nasze młodziczki to sztafeta 4x100 m. W składzie: Kamila Mazur, Klaudia Białasz, Aleksandra Piróg i Nikola Kogut sztafeta osiągnęła czas 56.97 s. W zawodach dodatkowo wystartowały dwie starsze zawodniczki, które rywalizowały w biegu na 600 m. Bardzo dobrze spisała się Paulina Zielińska, która osiągnęła czas 1:36.02, oraz Martyna Fabiańczyk z czasem 1:55.06. Dla obu zawodniczek to nowe rekordy życiowe. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartuje 18 zawodników Agrosu Chełm, którzy zaliczą 33 osobo starty. Młodzicy Agrosu Wygrywają 
Ligę Młodzików 2018 
      Wielkim sukcesem dla zawodników Agrosu Chełm startujących w kategorii młodzika zakończył się udział w tegorocznej Lidze Młodzików. Bowiem nasi zawodnicy sięgnęli po historyczne zwycięstwo. Jak co roku Lubelski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zorganizował rywalizację w ramach Ligi Młodzików. Każdy klub z województwa wystawiał swoją reprezentację, której zawodnicy rywalizowali na trzech wyznaczonych przez związek Mityngach. Do klasyfikacji zaliczano 15 najlepszych wyników z każdych zawodów, a każdy zawodnik miał prawo startu w dwóch konkurencjach plus jednej sztafecie.
        Pierwsze zawody w ramach Ligi rozegrano w Zamościu, kolejne w Puławach a finał miał miejsce w Hrubieszowie. I to właśnie w tych zawodach nasi zawodnicy przypieczętowali zwycięstwo nad pozostałymi klubami. Po dwóch edycjach nasz klub miał tyle samo punktów co Agros Zamość i do samego końca musieliśmy walczyć o zwycięstwo. W trzech rzutach zawodnicy chełmskiego klubu zdobyli 5515 punktów.                 Najlepiej spośród naszych zawodników spisał się Łukasz Bańka, który w trzech startach zdobył 790 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Adrian Kasietczuk z liczbą 751 pkt. A na trzecim miejscu Martyna Szeliga, która zdobyła 750 pkt. Najlepszy start odnotowała sztafeta młodzików ( w składzie: Mikołaj Oskierko, Remigiusz Zazula, Łukasz Bańka i Adrian Kasietczuk) , która w jednym biegu zdobyła 153 pkt. Indywidualnie najlepiej wypadła Amelia Oleszczyńska, która w biegu na 100 m zdobyła 149 pkt. Drugi najlepszy wynik w rywalizacji indywidualnej osiągnął Łukasz Bańka 148 pkt. a trzeci Remigiusz Zazula 144 pkt. W lidze młodzików w barwach Agrosu wystartowało 20 zawodników. Z czego czternastu zawodników dostarczyło punkty do klasyfikacji końcowej. XVII Memoriał im. Henryka Guta Siedlce 
    W sobotę 10 czerwca na Stadionie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbył się XVII Memoriał im. Henryka Guta. W mocno obsadzonym Memoriale startowały zawodniczki Agrosu Chełm. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły podopieczne Damiana Leszczyńskiego Paulina Zielińska i Martyna Fabiańczyk, które startowały w dwuboju sprinterskim, gdzie zawodnicy startują na dystansach stu i dwustu metrów, a o miejscu w końcowej klasyfikacji decyduje najmniejsza suma czasów z dwóch biegów. Rywalizację rozpoczął bieg na 100 metrów, w którym Paulina Zielińska uzyskała czas 12.55 sekundy, a Martyna Fabiańczyk 12.79 s. Na dystansie 200 metrów zawodniczki uzyskały odpowiednio 25.83 s i 27.10. W końcowej klasyfikacji dwuboju sprinterskiego Paulina zajęła 12 miejsce z sumą czasów 38.38 sekundy, a Martyna uplasowała się na 18 miejscu z sumą czasów39.89 s. Trzy pierwsze miejsca zajęły zawodniczki będące już seniorkami, będące członkiniami kadry Polski. Warto także, dodać, ze Martyna Fabiańczyk była najmłodszą zawodniczką startującą w dwuboju i udało się jej wyprzedzić kilka starszych rywalek. Bardzo dobrze zaprezentowała się także Aleksandra Ziętko startująca w biegu na 400 metrów. Podopiecznej Anety Wdowiak udało się poprawić rekord życiowy o ponad sekundę. Po zaciętej rywalizacji Ola dotarła do mety z czasem 59.09. Nowy rekord na tym samym dystansie ustanowiła także Katarzyna Maciejewska, która dotarła do mety z czasem 60.43 s. W biegu na 1500 metrów wystartowała Emilia Małek, która osiągnęła czas 5:01.96. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych Hajnówka 2017
    Udany start zaliczyły dwie zawodniczki Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Biegach Przełajowych. Makroregion młodzików, czyli imprezę najwyższej rangi dla tej grupy wiekowej, przeprowadzono 19 marca w Hajnówce. Wśród 80 lekkoatletów reprezentujących kluby z lubelskiego i podlaskiego znalazły się dwie zawodniczki MKS-u Agros Chełm.
    W biegu na dystansie 1,5 km wystartowała Amelia Oleszczyńska z Rejowca Fabrycznego, która co prawda jest sprinterką, ale po konsultacji z trenerami postanowiła spróbować sił w przełajach. Wynik 6:38 min okazał się niezłym rezultatem i dał jej 15 miejsce w klasyfikacji.
    Z kolei w konkurencji 2,5 km młodziczek udany debiut zanotowała Emilia Sadowska. Dla trenującej od kilku miesięcy w Agrosie nastolatki z Rejowca był to pierwszy start w zawodach rangi wojewódzkiej. Emilia poradziła sobie z tremą i czasem 10:23 min wywalczyła 12 lokatę. Dobrymi biegami obie zawodniczki zdobyły dla chełmskiego klubu po jednym punkcie w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
    Nielicznie reprezentowany MKS Agros Chełm zajął 13 miejsce w klasyfikacji klubowej, ale przyczynił się do dobrego wyniku województwa lubelskiego, dla którego remis z bardzo mocnym podlaskim to spory sukces. – Mimo że w mistrzostwach wystartowało więcej zawodników z województwa podlaskiego, uzyskali oni tyle samo punktów co nasi reprezentacji, a w klasyfikacji medalowej przegrali. Lubelskie zgarnęło 8 z 12 krążków. 

89 Mistrzostwa Polski Seniorów Juniorów 
i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych Jelenia Góra 2017 
      Zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm zaliczyli udane starty na 89. Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.
11 marca w Jeleniej Górze Agros reprezentowało czworo zawodników. Trasa była tego dnia grząska i bardzo trudna, ponieważ miała prawie kilometrowy podbieg. Kto nie trenował do MP w górskich warunkach, tak jak nasi zawodnicy miał „pod górkę”.
Mimo to nasi reprezentanci spisali się przyzwoicie. Najlepszą lokatę zajął senior Tomasz Mydlak, który w biegu na 10 km był 21. – Tomek czasem 33:54 min zaliczył udany debiut na MP, choć pobiegł nieco asekuracyjnie. Miał rezerwy i mógł uplasować się o kilka pozycji wyżej, ale i tak zaliczył udany start, z którego jesteśmy zadowoleni. Z dobrej strony pokazał się również junior Tomasz Pawlikowski. W biegu na 6 km uzyskał czas 20:55 min i uplasował się na 23 miejscu. 
W biegu na 3 km juniorek młodszych Emilia Małek wywalczyła 37 lokatę (czas 12:27 min), a w konkurencji 3 km juniorów starszych Dawid Dziewulski był 52 (czas 10:42). Warto wspomnieć o znakomitym rezultacie zawodnika AZS-AWF Warszawa Aleksandra Kuśmierza, który jeszcze kilka miesięcy temu biegał w barwach chełmskiego Agrosu. Kuśmierz startował jako senior na 10 km i z czasem 31:36 min zajął 7 miejsce.

PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych Toruń 2017
       W dniach 11-13 lutego w Arenie Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki Paulina Zielińska i Natalia Socha. Paulina wzięła udział w rywalizacji na dystansie 300 metrów. Podczas biegów eliminacyjnych uzyskała wynik 40.65 i z 6 wynikiem weszła do finału A. W finale A z wynikiem 41.41 zajęła 5 miejsce, tym samy wyrównała osiągnięcie z poprzedniego roku. Natalia Socha wzięła udział w konkursie skoku wzwyż. Podczas konkursu udało się jej wyrównać swój rekord życiowy z hali ustanowiony tydzień wcześniej wynoszący 155 centymetrów. wynik ten pozwolił Natalii na zajęcie 11 miejsca. Zawodniczkom gratulujemy wyników i wysokich miejsc. Pełne wyniki mistrzostw w linku poniżej.

2. Sprawdzian Kontrolny PZLA 2017
      W dniu 4 lutego w hali lekkoatletycznej Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się zawody w ramach 2. Sprawdzianu Kontrolnego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wystartowały Paulina Zielińska, oraz Natalia Socha. Paulina wystartowała w eliminacjach biegu na 60 metrów. Wynikiem 8.00 s ustanowiła nowy rekord życiowy i awansowała do finałowego biegu w kategorii juniorek młodszych. W biegu finałowym pobiegła 8.05. Paulina wzięła również udział w biegu na 200 metrów, w którym ustanowiła swój nowy rekord życiowy 26.31. Natalia Socha wzięła udział w konkursie skoku wzwyż, w którym ustanowiła nowy rekord życiowy na hali pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 155 centymetrów. Był to ostatni sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Gratulujemy nowych rekordów życiowych i życzymy powodzenia na mistrzostwach. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej. 

Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 2017
W dniu 4 lutego w hali lekkoatletycznej Zespołu Szkół Elektronicznych w lublinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki Agrosu Chełm. Najlepiej podczas mistrzostw zaprezentował się Kacper Gajosz, który w skoku wzwyż zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Wynik jaki uzyskał to 170 cm. Wśród zawodniczek startujących w eliminacjach 60 metrów spisała się Martyna Fabiańczyk, która wygrała swoją serię z czasem 8.2 i awansowała do finału B. Oprócz niej do finału B awansowały również Katarzyna Magryta czas z eliminacji 8.3 i Katarzyna Maciejewska czas 8.4. W finale B najlepiej zaprezentowała się Kasia Magryta, która z czasem 8.5 zajęła 2 miejsce. Wyniki pozostałych zawodniczek: Amelia Oleszczyńska 8.4; Martyna Daszuk - 8.6; Parada Zuzanna-8.7; Agata Słomka-9.1; Aleksandra Mocarska-10.0. Zawodnikowi i zawodniczkom gratulujemy wyników i miejsc.


1. Sprawdzian Kontrolny PZLA 2017
       W dniu 28 stycznia w hali lekkoatletycznej Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się zawody w ramach 1. Sprawdzian Kontrolnego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zawodach wystartowała Paulina Zielińska, która pobiegła na dystansie 300 metrów, a czas jaki uzyskała to 40.92. Uzyskany wynik jest obecnie 5 wynikiem w tabelach PZLA w kategorii juniorek młodszych. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 11-12 lutego w Toruniu. Pauliny był to pierwszy start kontrolny po zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej w Spale.  Pełne wyniki zawodów w linku poniżej:


Halowy Wojewódzki Młodzieżowy Mityng LOZLA
      W dniu 28 stycznia w hali lekkoatletycznej Zespołu Szkół Elektronicznych w lublinie odbył się Halowy Wojewódzki Młodzieżowy Mityng LOZLA. W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki Agrosu Chełm. Do rywalizacji w skoku wzwyż przystąpiła Natalia Socha, która pokonała wysokość 145 cm oraz Kacper Gajosz, który uzyskał wynik 170 cm. Pozostałe zawodniczki Agrosu biorące udział w zawodach wystartowały w biegach na 60 metrów. Z powodu awarii aparatury w biegach tych przeprowadzono pomiar ręczny. Wśród zawodniczek w kategorii open poradziła sobie Aleksandra Ziętko, która z wynikiem 8.2 awansowała do finału biegu, w którym zajęła 4 miejsce. Wśród młodziczek najlepiej spisały się: Martyna Daszuk (8.4), Martyna Fabiańczyk ( 8.5), Amelia Oleszczyńska( 8.5) oraz Zuzanna Parada ( 8.6). Na wyróżnienie zasługuje także wynik Aleksandry Jóźwickiej uczennicy 6 klasy, która osiągnęła wynik 8.6. Dla Większości zawodniczek był to sprawdzian kontrolny po obozach kadrowych w Spale i Białej Podlaskiej. 

Podsumowanie sezonu 2016 
Cztery rekordy Chełma, 16 medali zdobytych w imprezach mistrzowskich i zawrotna liczba punktów w systemie ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży – to bilans Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm w czterdziestym roku funkcjonowania.
Podsumowania rezultatów ubiegłorocznego okresu startowego – dla sekcji lekkoatletycznej i szachów – dokonano 17 grudnia w świetlicy chełmskiego MOSiR-u. Spotkanie, połączone z dzieleniem się opłatkiem, poprowadzili prezes i wiceprezes Agrosu – Marek Mazurek i Marian Sikorski. Uczestniczyli w nim, oprócz władz klubu, trenerzy, zawodnicy, ich rodzice.
W 2016 roku lekkoatleci i szachiści Agrosu godnie reprezentowali miasto Chełm na najważniejszych zawodach krajowych, międzywojewódzkich i wojewódzkich, zdobywając łącznie 16 medali (o 5 mniej niż w 2015 roku) oraz 53,5 pkt. (prawie 30 więcej niż w 2015 roku) zaliczane do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
Największym osiągnięciem sportowym w roku 2016 legitymuje się Aleksander Kuśmierz, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m. Na wyróżnienie zasługują także wyniki Katarzyny Maciejewskiej, m.in. złotej medalistki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na dystansie 600 m oraz Pauliny Zielińskiej i Moniki Kosz, która w tym roku zmieniła barwy klubowe, przechodząc do KU AZS UMCS Lublin.
Zawodnicy Agrosu w minionym roku ustanowili aż cztery nowe rekordy Chełma w lekkiej atletyce. Aleksander Kuśmierz w Postomino poprawił dotychczasowy wynik w biegu na 10 000 m, uzyskując czas 30:39,64 min, Paulina Zielińska czasem 40,79 s w Kozienicach ustanowiła nowy rekord w biegu na 300 m, w Krasnymstawie Natalia Socha wynikiem 9,98 m poprawiła rekord w trójskoku, a Aleksandra Ziętko osiągniętym w Słubicach wynikiem 31,32 s ustanowiła nowy rekord Chełma w biegu ppł na 200 m.
– Te wyniki to najlepsze uhonorowanie 40-lecia klubu. MKS Agros Chełm powołano 17 maja 1976 roku – mówi Marek Mazurek.
Pozostali wyróżnieni zawodnicy to Dawid Dziewulski, Emilia Małek, Tomasz Mydlak, Martyna Fabiańczyk, Martyna Daszuk, Agata Słomka, Katarzyna Magryta, Radosław Wróbel, Zuzanna Parada, Julia Sapko, Łukasz Małysz, Dorota Polkowska, Julia Żyszkowska, Amelia Oleszczyńska i Wiktoria Gajosz z sekcji lekkiej atletyki oraz Aleksandra Majówka, Krzysztof Iwańczuk i Mikołaj Drozd z sekcji szachów.
Na spotkaniu podsumowującym miniony rok prezes Mazurek podkreślił także zadania, które udało się zrealizować, m.in. program „Lekkoatletyka dla każdego” promujący ruch na świeżym powietrzu wśród dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych, realizowany we współpracy z PZLA przez trenerów Agrosu Anetę Wdowiak, Dorotę Czerniakiewicz i Damiana Leszczyńskiego.
Pozytywnie oceniono osiągnięcia sekcji rzutów od roku funkcjonującej pod okiem trener Emilii Wełny oraz powołaną przed kilkoma laty sekcję szachów kierowaną przez trenera Edwarda Chowrę, której zawodnicy odnoszą co raz większe sukcesy.
Powodem do dumy okazał się także V Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 12, rekordowy pod względem liczby uczestników i co raz bardziej znaczący pod względem promocyjnym dla miasta.Podziękowania otrzymały także instytucje wspierające klub, obok UM Chełm i UM Rejowiec Fabryczny, także chełmski TKKF za pomoc w organizacji ,,Czwartków Lekkoatletycznych” oraz MOSiR za przygotowanie obiektów do zajęć i zawodów. Wyrazy wdzięczności popłynęły również do sponsorów, czyli firm, m.in. Energocem, oraz osób indywidualnych, takich jak pan Adam Leszczyński, który od lat wspiera finansowo Agros, a na podsumowanie sezonu wyróżnił nagrodami pieniężnymi nowych rekordzistów Chełma.

Mistrzostwa Polski Młodzików Słubice 2016 
Katarzyna Maciejewska i Aleksandra Ziętko – reprezentantki Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm z niedosytem wróciły z Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce.
Czempionat, będący jednocześnie małym memoriałem Janusza Kusocińskiego, przeprowadzono w ostatni weekend września w Słubicach. Spośród dwóch reprezentantek Chełma większe szanse na dobry występ, a nawet na medal przypisywano Maciejewskiej, która startowała w biegu na 600 m. Dwa tygodnie wcześniej podczas zawodów makroregionalnych zdeklasowała rywalki i jako najlepsza z województw lubelskiego i podlaskiego na tym dystansie pojechała na mistrzostwa.
– Liczyłem przynajmniej na miejsce w pierwszej dziesiątce. Niestety Kasi zabrakło obycia w rywalizacji z najlepszymi – powiedział po zawodach trener i prezes MKS-u Agros Chełm Marek Mazurek. To tłumaczy zaledwie siedemnaste miejsce wywalczone przez Maciejewską i czas jaki uzyskała podczas mistrzostw – 1:42,11 min, o ponad dwie sekundy gorszy od rekordu „wykręconego” na początku września podczas makroregionalnych zmagań w Zamościu.
Nieco mniejszy zawód sprawiła Aleksandra Ziętko, choć – jak mówi trener Mazurek – ją również stać było na miejsce w pierwszej dziesiątce. W biegu na 200 m przez płotki młoda chełmianka zajęła 12 lokatę, czasem 31,32 s ustanawiając swój nowy rekord życiowy w tej konkurencji.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 
Zamość 2016
      Trzy krążki wywalczyli w Zamościu lekkoatleci Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm w silnie obsadzonych zawodach makroregionalnych.
Na przeprowadzone 10 września na zamojskim stadionie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zjechało kilkuset zawodników z województw lubelskiego i podlaskiego. Chełm reprezentowało piętnaścioro zawodników i trenerzy Aneta Wdowiak, Damian Leszczyński, Emilia Wełna oraz Marek Mazurek.
      Złoty medal w pięknym stylu wywalczyła Katarzyna Maciejewska. W biegu na 600 m nie dała szans rywalkom i czasem 1:40,06 min ustanowiła swój życiowy rekord na tym dystansie, wyprzedzając drugą zawodniczkę o prawie 1,5, a trzecią o ponad 3 s.
Na trzecim miejscu podium w konkurencji 200 m przez płotki stanęła Aleksandra Ziętko, która uzyskała czas 31,71 s, zaledwie o 12 setnych sekundy gorszy od srebrnej medalistki.
       Trzeci krążek dla chełmskiego Agrosu wywalczyła sztafeta 4x100 m młodziczek w składzie Katarzyna Magryta,Martyna Fabiańczyk, Agata Słomka i Martyna Daszuk w niezwykle emocjonującym biegu uzyskały czas 53,51 s, tracąc zaledwie 2 setne sekundy do srebrnego, a 12 setnych sekundy do złotego medalu! Warto podkreślić, że „wykręcony” przez młodziczki Agrosu czas jest najlepszym wynikiem żeńskiej sztafety 4x100 m w tej kategorii wiekowej od dekady.
W biegu na 1000 m niewiele do podium zabrakło Juli Sapko, która z czasem 3:19,94 min uplasowała się na 4 miejscu. Piąty wynik w konkurencji rzutu 1-kilogramowym dyskiem (42,28 m) i nowy rekord życiowy osiągnął Radosław Wróbel, medalistka Aleksandra Ziętko zajęła 6 miejsce w biegu na dystansie 80 m ppł (13,22 s), a 9 w konkurencji 200 m ppł była inna chełmska płotkarka Zuzanna Parada (33,09 s). W biegu na 100 m dobre czasy uzyskały sprinterki – dziewiąta Martyna Fabiańczyk (13,57 s) i dziesiąta Katarzyna Magryta (13,60 s). Miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyła jeszcze dwójka chełmskich lekkoatletów – w pchnięciu 3-kilogramową kulą 9 była Dorota Polkowska (9,08 m), a w rzucie 5-kilogramowym młotem 8 pozycję zajął Łukasz Małysz (26,03 m).
      W klasyfikacji klubowej MKS Agros Chełm uplasował się na X miejscu zdobywając 15 pkt. do SSM, natomiast w punktacji województw zwyciężyło podlaskie, znacznie wyprzedzając lubelskie. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 
Wrocław 2016
      Co prawda bez medali, ale z dobrymi wynikami wrócili z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży lekkoatleci Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm.
             XXII edycję OOM, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce przeprowadzono w dniach 4-6 sierpnia na stadionie we Wrocławiu. Chełm reprezentowała 4-osobowa grupa zawodników Agrosu. Najlepiej zaprezentowała się 16-letnia sprinterka Paulina Zielińska. W eliminacyjnym biegu na 400 m kobiet z czasem 59 s zajęła 4 miejsce w swojej grupie. To nie pozwoliło jej awansować do finału A i walczyć o medale, ale zwyciężyła w finale B o 19 setnych s poprawiając czas z eliminacji. Ostatecznie podopieczną trenera Damiana Leszczyńskiego sklasyfikowano na bardzo dobrym 9 miejscu w kraju.
Druga reprezentantka chełmskiego klubu, także podopieczna trenera Leszczyńskiego, 15-letnia Natalia Socha startowała w konkurencji skoku wzwyż. Udało się jej pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1 m 45 cm, co przełożyło się na 20 lokatę w rankingu.
            Spore nadzieje wiązano z Dawidem Dziewulskim, który reprezentuje Agros w biegach średniodystansowych. Jednak 17-letni podopieczny trenera i prezesa Agrosu Marka Mazurka eliminacyjny bieg na dystansie 800 m zakończył na 7 miejscu – nie dającym premii do finału – i z czasem 2:01,78 min uplasował się na 20 m-cu w klasyfikacji końcowej.
     W rankingu klubowym MKS Agros Chełm zajął 117 pozycję na 216 punktujących w OOM. Chełmscy lekkoatleci zdobyli na tych mistrzostwach 8 punktów w systemie współzawodnictwa sportowego – cztery Zielińska i po dwa Socha i Dziewulski.
    Również w FINAŁACH OOM w biegu 3000m brała udział Emilia Małek, niestety występ zawodniczki z powodu choroby zakończył sie na 23 m-cu.

V Otwarty Młodzieżowy Mityng LOZLA 
Puławy 2016
     W przeprowadzonym w międzynarodowej obsadzie V Otwartym Młodzieżowym Mityngu Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki chełmianie kilkukrotnie stawali na podium.
    Zmagania na stadionie w Puławach, będące jednocześnie I memoriałem Bogusława Mierzejewskiego, przeprowadzono 16 lipca. Wzięło w nich udział kilkuset zawodników z czołowych polskich klubów, a także liczna reprezentacja Arabii Saudyjskiej. W tych silnie obsadzonych zawodach nasz region reprezentowała 15-osobowa grupa atletów Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm, która zdobyła 4 medale.
        Dwa srebrne krążki wywalczyła najlepsza chełmska sprinterka 16-letnia Paulina Zielińska w biegach na dystansach 100 m (czas 12,51 s) oraz 600 m (czas 1:36, 29 min). Dodatkowo Zielińska zajęła czwartą lokatę w biegu na dystansie 300 m (42,38 s).
          Srebro zdobył również Dawid Dziewulski, który jako drugi przekroczył metę w konkurencji 600 m (czas 1:24,66 min). Do klubowego dorobku medalowego dołożyła się także Emilia Małek, trzecia w biegu na dystansie 1000 m (3:11,16 min).
     Z nieco mniejszym powodzeniem w różnych konkurencjach startowali pozostali reprezentanci Agrosu, którym co prawda brakowało sekund lub centymetrów do czołowych lokat, ale niejednokrotnie poprawiali swoje rekordy życiowe, potwierdzając właściwy kierunek rozwoju. Są to Aleksandra Ziętko, Zuzanna Parada, Amelia Oleszczyńska, Martyna Fabiańczyk, Martyna Daszuk, Zuzanna Sadowska, Aleksandra Okoń, Kinga Muszyńska, Aleksandra Błażejczyk, Joanna Grzesiuk, Tomasz Pawlikowski i Radosław Kita. 

Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS 
Zamość 2016
    W ostatni weekend lekkoatleci z Miejskiego Klubu Sportowego AGROS Chełm,
uczestniczyli w Krajowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS , które odbyły się w Zamościu.
     W zawodach wzięła udział 10 osobowa reprezentacja naszego klubu.
Najlepszy wynik uzyskała Paulina Zielińska, która w kat. Juniorek Młodszych w biegu na 400m wynikiem 57.95s ( nowy rekord życiowy ) zdobyła brązowy medal mistrzostw.
    Również bardzo dobrze zaprezentowała się w biegu na 3000m Emilia Małek, która zajęła IV m-ce wśród Juniorek Młodszych. Swoją życiówkę poprawiła o blisko 20 s uzyskując bardzo dobry rezultat 10.46.36. Obie nasze zawodniczki potwierdziły swoimi wynikami bardzo dobre przygotowanie do sezonu letniego oraz zagwarantowały sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W kat. młodzieżowej w biegu na 5000m wystąpił Tomasz Mydlak zajmując na tym dystansie V m-ce wynikiem 15.55.82 ( nowy rekord życiowy).
     W klasyfikacji klubowej z dorobkiem 17 pkt. MKS AGROS Chełm uplasował się na 58 m-cu na 94 punktujące kluby.

Podkarpacki MitynguKwalifikacyjny
 Stalowa Wola 2016
    W ostatni weekend lekkoatleci z Miejskiego Klubu Sportowego AGROS Chełm,
uczestniczyli w Podkarpackim Mityngu Kwalifikacyjnym, który odbył się w Stalowej Woli. W zawodach wzięła udział ponad 20 osobowa reprezentacja naszego klubu.
Najlepsze wyniki uzyskali, a zarazem nowe rekordy życiowe uzyskali następujący zawodnicy:
    Juniorka młodsza Paulina Zielińska w biegu na 400m – 58.03s ( jest to wynik zapewniający zawodniczce udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży). Amelia Oleszczyńska w kat. dzieci starszych ustanowiła Rekord Chełma na tym dystansie wynikiem 44.25s jest to obecnie w rankingu PZLA trzeci wynik w tabelach. Katarzyna Maciejewska w kat. młodzik w biegu na 400m uzyskała wynik 62.70s,Radosław Wróbel w kat. młodzik w rzucie oszczepem 600g uzyskał odległość 39.21m
    Junior młodszy Dawid Dziewulski w biegu na 400m uzyskał 52.72s, zaś młodziczki Aleksandra Ziętko i Zuzanna Parada w biegu na 200m uzyskały odpowiednio wynik 27.83s oraz 28.73s. Bardzo dobrze spisuje się nadal Katarzyna Magryta oraz Martyna Daszuk które w biegu na 100m uzyskały odpowiednio wynik 13.84s i 14.02s.Dobry występ na dystansie 200m odnotowała na swym koncie kolejna młodziczka Agata Słomka w biegu na 200m uzyskując wynik 29.56, występująca w biegu na 800m młodziczka Julia Sapko poprawiła zdecydowanie swoją życiówkę na tym dystansie i uzyskała wynik 2.37.36 s. Z pozostałych zawodniczek dobrze zaprezentowały się Juniorki młodsze Natalia Socha w skoku wzwyż pokonując wysokość 150 cm oraz Natalia Misiura która w konkursie pchnięcia kulą 3kg uzyskała odległość 10.76m. 

Liga Juniorów  Rzeszów 2016 
     22 maja w Rzeszowie juniorzy młodsi MKS Agros Chełm wzięli udział w I Rzucie Ligi Juniorów. Najlepiej zaprezentowały się Emilia Małek, która w biegu na 1500 m czasem 4:59,22 min ustanowiła nową życiówkę oraz Natalia Misiura, która w pchnięciu kulą 3 kg wynikiem 10,92 m także poprawiła swój dotychczasowy rekord.

VI  Memoriał Marka Łuczyńskiego 
Kozienice 2016 
    21 maja w Kozienicach młodzicy Agrosu wzięli udział w ogólnopolskim mityngu - VI Memoriale Marka Łuczyńskiego. Chełmska reprezentacja liczyła ponad 30 zawodników. Spośród nich złote medale wywalczyli Aleksandra Ziętko w biegu na 300 m (44,01 s) oraz Radosław Wróbel w rzucie oszczepem 600 g (36,95 m – nowy rekord życiowy), który zdobył także srebrny krążek w rzucie dyskiem 1 kg (33,47 m). Dwa brązowe medale przywiozła do Chełma Martyna Kalinka – jeden wybiegany na dystansie 100 m (13,31 s w eliminacjach i 13,41 s w finale) – a drugi wywalczony w skoku w dal (4,86 m – nowy rekord życiowy). Brąz zdobyła także Dorota Polkowska w pchnięciu kulą 3 kg (8,49 m).
    Ponadto na kozienickim stadionie wyróżniły się Maja Prill i Klaudia Pawlik w biegu na 100m, które w biegu finałowym zajęły odpowiednio VI i VII m-ce. Obie poprawiły też swoje życiówki na tym dystansie: Majka Prill w eliminacjach czasem 13,41 s, a Klaudia Pawlik w finale wynikiem 13,81 s.
    W zawodach wystartowała (poza klasyfikacją) również aktualnie najlepsza sprinterka Agrosu Paulina Zielińska, która w biegu na 300 m wynikiem 40,79 s ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord Chełma na tym dystansie.


Młodzieżowe mistrzostwa Polski w biegu 
na 10 000m Postomino 2016
    Na rozegranych w Postomino dniu 23 kwietnia br. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na dystansie      10 000m bardzo dobry występ odnotował Aleksander Kuśmierz, który zdobył w licznie obsadzonym biegu III m-ce. Wynik jaki uzyskał pokonując metę to 30.39.64 jest to jednocześnie nowy rekord Chełma na dystansie 10 000m. Po za Alkiem w zawodach brał udział drugi z naszych reprezentantów Tomasz Mydlak, który wynikiem 32,46.34 uplasował się na IVX m-cu. Rezultat Tomasza jest również jego nowym rekordem życiowym.

IX Półmaraton Dąbrowski 
    Podczas IX Półmaratonu Dąbrowskiego zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm Diana Dawidziuk uzyskała wynik w tempie I kobiecej klasy sportowej i ustanowiła nowy rekord Chełma na tym dystansie.
    IX edycja Półmaratonu Dąbrowskiego Arcelor Mittal Poland odbyła się 10 kwietnia w Dąbrowie Górniczej. Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 1124 zawodników. W tym gronie pojawiła się także 21 letnia mieszkanka Rejowca, która na co dzień trenuje biegi średnio i długodystansowe w MKS Agros Chełm. Dla Diany był to debiut w tak dużych, profesjonalnych zawodach z atestowaną trasą, ale także na tak długim dystansie, dlatego podeszła do nich z respektem.– Strach okazał się mieć wielkie oczy i biegło się bardzo przyjemnie. Żałuję, że z powodu braku doświadczenia z biegami na dystansie półmaratonu i wynikającą z tego obawą przed podbiegami na końcowych kilometrach zwolniłam po pierwszej części, chcąc oszczędzać siły. Myślę, że gdy by nie to, spokojnie jeszcze lepszy wynik byłby osiągalny – skwitowała lekkim niedosytem Diana.
    Mimo to młoda atletka ma się z czego cieszyć. Czasem 1 godz. 23 min 48 s ustanowiła niezłą życiówkę, a zarazem wynik w tempie pierwszej kobiecej klasy sportowej oraz rekord Chełma na tym dystansie. W klasyfikacji Open Diana uplasowała się na 3 pozycji, za Kenijką Kwamboka Teresa Flavious (czas 1 godz. 20 min 43 s) i Beatą Lupą z Wilkowa Starego (czas 1 godz. 21 min 43 s), a w kategorii Polek zajęła drugą pozycję.

Halowe Mistrzostwa Polski Jun. i Jun. Mł. 
 Spała2016
    Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce Paulina Zielińska najpierw ustanowiła, a później poprawiała rekord Chełma w biegu na dystansie 300 m kobiet.
    Czempionat przeprowadzono w dniach 13-14 lutego w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Miejski Klub Sportowy Agros Chełm reprezentowało troje zawodników pod wodzą trenera Damiana Leszczyńskiego.
Najlepszy wynik osiągnęła startująca w biegu na 300 m Paulina Zielińska. Już w eliminacjach czasem 40,96 s ustanowiła halowy rekord Chełma na tym dystansie i awansowała do Finału B tej konkurencji, w którym pobiegła jeszcze szybciej, uzyskując wynik 40,64 s i ustanawiając zarazem niezłą „życiówkę”.
    W biegu na 1000 m wystartował Dawid Dziewulski, który z czasem 2:40,78 min. zajął w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski Juniorów Mł. XVII m-ce. Emilia Małek brała udział w biegu na 2000 m, uplasowała się na XXI m-ce w tej konkurencji. Uzyskała czas 7:22,80 min., ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Plebiscyt Sportowy Super Tygodnia Chełmskiego 2014


         W sobotę 14 lutego w Restauracji Edels w Chełmie odbyła się Gala Sportowa, w której nagrodzono najpopularniejszych zawodników i trenerów za osiągnięcia 
z 2014 roku. Wielki sukces odniosła Monika Kosz, która wygrała w kategorii sportowiec powyżej 16 roku życia i została ogłoszona najpopularniejszym sportowcem roku 2014. Dla Moniki to już drugie zwycięstwo w tej kategorii
 w przeciągu trzech lat. W poprzednim roku zajęła ona 2 miejsce. W kategorii sportowiec do lat 16 nominowany został Dawid Dziewulski, który ostatecznie 
w plebiscycie zajął trzecie miejsce. Wielki sukces odniósł także Damian Leszczyński, który zwyciężył w kategorii Trener roku. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe puchary i bardzo atrakcyjne upominki. A po Gali liczna reprezentacja Agrosu bawiła się na Balu Sportowca. 

Mityng LOZLA i Liga Młodzików
 Zamośc 2014
         VII Mityng LOZLA odbył się w minioną niedzielę na nowo wyremontowanym stadionie Zamościu.W zawodach brała udział ponad 30 osobowa grupa chełmskich lekkoatletów.
Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Kosz, która w biegu na dystansie 600m już 
po raz drugi w tym roku poprawiła rekord życiowy ( nowy rekord Chełma) świetnym wynikiem 1.34.38 .

Chełmscy młodzicy bo głownie o ich występie chciałbym napisać pokazali swoje dobre przygotowanie do nadchodzących Mistrzostw Młodzików. W klasyfikacji końcowej po trzech rzutach MKS AGROS Chełm uplasował się na III m-cu za KU AZS UMCS Lublin, MKS Żak Biała Podlaska.

Najlepsze wyniki z młodzików uzyskali :
Dawid Dziewulski 100m 12.04s i 300m 38.02,
Albert Szfran 100m 12.07 i skok w dal 5.36m,
Jakub Roczon 300m 39.58 i skok wzwyż 155cm,
Tomasz Pawlikowski 1000m 2.52.40,
Emilia Małek 600m 1.47.27,
Gabriela Mech 100m 14.18s,
Nikoleta Zając 300m 46.95,
Daria Sitarczuk skok wzwyż 135cm,
Karol Klik 100m 13.07s,
Grzegorz Józefczuk w rzucie oszczepem 26.90m,
Klaudia Oleksiejuk 100m 14.68s.

Z zawodników występujących w mityngu najlepsze wyniki uzyskali;
Aleksandra Ziętko (2001r.) 45.75s,
Krystian Michalak 100m 12.58s,
Martyna Wawrzyk 600m 1.46.14,
Adrianna Zając (2001r.) 15.80s,
Zuzanna Parada (2002r.) 300m 50.20s,
Amelia Oleszczyńska ( 2003r.) 300m 51.40s.

W imieniu trenerów i władz klubu serdecznie zapraszam na zajęcia z lekkiej atletyki dzieci
i młodzież chełmskich szkół. Szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych zajęć pod
nr. tel 505-431-276. 


I RZUT LIGI JUNIORÓW 
RZESZÓW 2014
           Liga Juniorów o Puchar S. Szyszły w lekkiej atletyce to zawody drużynowe, które mają na celu wyłonienia drużynowego Mistrza Polski w kat. Juniorów. Pierwszy rzut rozgrywany jest w regionach
 z podziałem na 4 grupy, ogółem zgłoszono 47 zespołów klubowych
 z całej Polski. 
          24 maja br. w sobotnie popołudnie w Rzeszowie odbył się I Rzut Ligi Juniorów – grupa II. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn, a wśród nich reprezentacja naszego klubu. W klasyfikacji końcowej grupy II MKS AGROS Chełm zajął IX m-ce z dorobkiem 1276 pkt. Najlepszy wynik uzyskała sztafeta juniorów 4 x 100m 124 pkt. ( 45.30 s) w składzie: ( Mateusz Rowieński, Przymysław Oleszczyński, Dawid Dziewulski, Dominik Wrona). Pozostałe nasze wyniki :Aleksander Kuśmierz 119 pkt. w biegu na 5000m – 15.32.00,Martyna Wawrzyk 95 pkt. w biegu na 800m – 2.26.84,Oleszczynski Przemysław 92 pkt. w biegu na 100m - 11.89 s,Okon Kinga 91 pkt. w biegu na 100m – 13.52s,Wrona Dominik 88 pkt. w biegu na 200m – 24.40s.
      Był to pierwszy nasz występ jako drużyna w lidze, niestety nie wszystko przebiegło według początkowych założeń ponieważ liczyliśmy na 20 osobo-starty, a punktowało nam 15.
 W ostatnim czasie uległo kontuzjom kilku juniorów i stąd gorszy występ całej drużyny, mam nadzieję, że do drugiej rundy która odbędzie się jesienią zaprezentujemy się o wiele lepiej.


II Mityng LOZLABiała 
Podlaska 2014
                    II Mityng LOZLA odbył się w minioną sobotę na nowo wyremontowanym stadionie Bialskiego AWF. Z obawami o sprzyjającą pogodę wyjeżdżali nasi lekkoatleci z Chełma. Na miejscu okazało się,
że na czas zawodów świeciło słoneczko.Z pośród naszych zawodników najlepiej wypadła Monika Kosz, która na dystansie 600m wynikiem 1.35.14 poprawiła swój rekord Chełma o ponad 3s. Cieszą również inne osiągnięte wyniki takie jak:Martyny Wwrzyk na 600m 1.44.65 rekord życiowy poprawiony o 7s, Oleksiejuka Jakuba w rzucie dyskiem 1.5 kg - 40.77m, w skoku w dal Mateusza Rowieńskiego na odległość - 6.15m, Przemysława Oleszczyńskiego w biegu na 100m wynikiem 13.37s,Kingi Okoń w biegu na 200m wynikiem 26.79s oraz naszego najbardziej utytułowanego zawodnika Aleksandra Kuśmierza w biegu na 3000m z rezultatem 8.46.66. 

I Mityng LOZLA/ 
Mistrzostwa Województwa LZS/ 
I Rzut Ligi Młodzików 
Hrubieszów 2014
W niedzielę 4 maja na stadionie HOSiR w Hrubieszowie został rozegrany
I Mityng Kwalifikacyjny LOZLA, Otwarte Mistrzostwa LZS i I rzut Ligi Młodzików
w lekkiej atletyce. Były to zawody otwierające letni sezon lekkoatletyczny na Lubelszczyźnie. W tych zmaganiach udział wzięła ok.40 osobowa grupa zawodników MKS AGROS CHEŁM. Przy sprzyjającej pogodzie uzyskano kilka bardzo dobrych wyników.
W klasyfikacji klubowej MKS AGROS Chełm zajął III m-ce, złote medale zdobyli:

Monika Kosz w biegu na 400m ustanawiając swój nowy rekord życiowy wynikiem 59.69
Socha Natalia w skoku wzwyż (młodzik) wynikiem 140 cm

Srebrne medale zdobyli:

Kinga okoń w biegu na 200m wynik – 27.68
Oleksiejuk Jakub w rzucie dyskiem wynikiem 38.75
Dziewulski Dawid ( młodzik)w biegu na 300m wynikiem 39.80 Rż
Oleszczyński Przemysław w biegu na 200m wynikiem 23.32
Gajosz Krystian w skoku wzwyż wynikiem 185 cm
Karolina Gruszka ( młodzik) w rzucie dyskiem wynikiem 21.79
Rowieński Mateusz w skoku w dal 6.14.

Brązowe medale zdobyli:

Okoń Kinga w biegu na 100m wynikiem 13.07
Dziewulski Dawid (młodzik) w biegu na 100m wynikiem 12.10
Leszczynski Damian w biegu na 200m wynikiem 23.58

Bardzo dobrze zaprezentowała się w biegu na 300m podopieczna trenera M.Mazurka 13 letnia Aleksandra Ziętko ustanawiając w pierwszym swym starcie rekord życiowy wynikiem 47.96 co dało jej IV m-ce w kat. Młodziczek.

Pragnę nadmienić, iż był to pierwszy start naszych zawodników po zgrupowaniu klubowym w Wiśle, które zorganizowaliśmy na przełomie kwietnia i maja, cieszy wysoka dyspozycja zawodników myślę, iż kolejne starty przyniosą dużo lepsze wyniki gdyż forma zawodników rośnie w miarę sezonu.Wyjazd na zawody sfinansowany został przez Miasto Chełm.

Chełm, 7 maja 2014 r.Pozdrawiam Marek Mazurek – prezes MKS AGROS Chełm


Ogólnopolski V Zimowy Turniej Szachowy
Dla Dzieci o Puchar Prezesa 
            W dniu 15 lutego w Osinach koło Puław Lubelski Okręgowy Związek Szachowy zorganizował Ogólnopolski V Zimowy Turniej Szachowy Dla Dzieci o Puchar Prezesa Gaz-System S.A. W turnieju wystąpiło 108 zawodniczek i zawodników z woj. lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 2x15 minut. Klasyfikację końcową przeprowadzono w trzech grupach wiekowych osobno dla dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze na tym turnieju wypadli reprezentanci MKS AGROS Chełm , KS Astra Leśniowice oraz UKS MOSiR Włodawa.Najlepsza z naszego regionu była Emilia Fiala z Włodawy , która zwyciężyła w kat. dziewcząt do lat 10. Drugie m-ce w tej kat. zajęła Aniela Piech oraz czwarte Martyna Szychulec z chełmskiego Agrosu.W kat. chłopców do lat 7 na drugim m-cu sklasyfikowany został Mikołaj Szychulec z chełmskiego Agrosu, a na VII m-cu Dawid Fiala z Włodawy.W kat. chłopców do lat 10 na XVI m-cu sklasyfikowano Filipa Madeja z Włodawy.W kat. dziewcząt do lat 13 sklasyfikowano zawodniczki na poszczególnych miejscach:IV Nina Połajdowicz z KS Astra Leśniowice,V m-ce Aleksandra Majówka z MKS AGROS Chełm,VII m-ce Natalia Oszust z KS Astra Leśniowice,VIII m-ce Zuzanna Fiala UKS MOSiR Włodawa,IX m-ce Karolina Radecka KS Astra Leśniowice,X m-ce Jagoda Bereda KS Astra Leśniowice.W kat. Chłopców do lat 13 nasi zawodnicy wypadli następująco:XII m-ce Mateusz Łuszczyk,XIV m-ce Krzysztof Iwańczuk,XVII m-ce Kamil Adamiec – wszyscy MKS AGROS Chełm.Na uznanie zasługują uzyskane wyniki przez najmłodszych zawodników, którzy plasowali się na czołowych miejscach w swoich grupach wiekowych, Zawodniczki Astry Leśniowice potwierdziły swoje umiejętności zdobywając m-ca w pierwszej dziesiątce.Wyraźny postęp notują dzieci z UKS MOSiR Włodawa oraz z Chełmskiego Agrosudla, których był to pierwszy tak poważny start w zawodach. Rodziców ,dzieci i młodzież zapraszamy do zapoznania się z działalnością sekcji szachowej MKS AGROS Chełm, która prowadzi zajęcia w świetlicy Hotelu MOSiR na stadionie przy ul. I Pułku Szwoleżerów. Bliższych informacji udziela trener Edward Chowra pod nr tel.664 804 983.


Halowe Mistrzostwa Polski juniorów
 i juniorów młodszych
         W środku obozu zimowego w dniach 23-26 stycznia w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Dużym sukcesem zakończyły się one dla Aeksandra Kuśmierza, który z czasem 8:39.32 zajął drugie miejsce. Dobry występ zaliczył także Przemysław Oleszczyński który z czasem 23.21 awansował do Finału B, w którym wywalczył 2 msc. z czasem 23.40 i ostatecznie zajął 6 miejsce w mistrzostwach. Na dobrym miejscu uplasowała się także Martyna Wawrzyk, która z czasem 2:32.74 zajęła 13 miejsce w biegu na 800 metrów. Gratulujemy wszystkim dobrych miejsc. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.


II Mityng Kontrolny PZLA
 Spała 2014
           W niedzielę 26 stycznia tuż po zakończeniu Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych na hali w Spale odbył się II Mityng Kontrolny PZLA 2014. W zawodach wystartowali debiutujący w barwach Agrosu zawodnicy. Byli to Ewelina Czesak i Dominik Wrona, którzy rywalizowali na dystansie 60 metrów. Czas Eweliny to 9.21, zaś Dominika 8.03. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.I Mityng Kontrolny PZLA
 Spała 2014
               W dniu 19 stycznia na hali w Spale odbył się I Mityng kontrolny Polskiego Związku Lekkiej atletyki 2014. Dla juniorów i juniorów młodszych był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorów młodszych, które rozpoczynają się już 23 stycznia. Swoją formę przed Mistrzostwami sprawdzali również zawodnicy Agrosu Chełm. Martyna Wawrzyk wystartowała w biegu na 1000 metrów i ukończyła go z czasem 3:24.14. Na dystansie 200 m rywalizował Przemysław Oleszczyński, który w pierwszym starcie w życiu uzyskał czas 23.62. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.


1. Halowy Mityng WMOZLA
Warszawa 2014
          W sobotę 5 stycznia na hali AWF przy ulicy Marymonckiej w Warszawie odbyły się zawody w ramach 1. Halowego Mityngu WMOZLA. W zawodach wystartowali lekkoatleci z Agrosu Chełm. Martyna Wawrzyk brała udział w dwóch biegach. Pierwszy na dystansie 300 m, a jej czas to 50.93. Zaś w drugim biegu rywalizowała na dystansie 600m. A czas jaki osiągnęła to 1:51.49. Aleksander Kuśmierz startował w biegu na 2000 metrów. Dystans ten pokonał w czasie 5:47.83. Był to pierwszy start zawodników Agrosu na Hali w sezonie 2014. Zawodnicy w Warszawie przebywali pod opieką trenera Marka Mazurka. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.

KOMUNIKAT 
z II Mikołajkowego Turnieju Szachowego 
rozegranego
w dniu 07 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Chełmie.
Organizatorem zawodów był MKS AGROS Chełm przy współudziale Szkoły Podstawowej Nr 4 w Chełmie oraz Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie.
Turniej przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych do lat 10 i do lat 14, osobno dla dziewcząt i chłopców.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund i tempie gry 2 x 15 minut na partię.
W turnieju wystąpili reprezentanci następujących klubów i szkół :
KS ASTRA Leśniowice, MKS AGROS Chełm , SP Nr 4 w Chełmie , ZSO w Dorohusku,
SP nr 7 w Chełmie, SP nr 5 w Chełmie , SP nr 1 w Chełmie oraz NSP nr 2 w Chełmie.

 Wyniki w poszczególnych grupach:

Dziewczęta do lat 10

1. Martyna Szychulec       4.5 pkt.            S.P. Nr 4  w Chełmie / MKS AGROS CHEŁM
2.Aleksandra Majówka 4.0 pkt. S.P. Nr 4  w Chełmie  / MKS AGROS CHEŁM
3.Weronika Iwańczuk 3.0 pkt. Z.S.O. w Dorohusku
4. Aniela Piech 2.5 pkt. NSP nr 2 w Chełmie
 
Chłopcy do lat 10

1. Mikołaj Szychulec      4.5 pkt.            Przedszkole RAZEM / MKS AGROS CHEŁM
2. Damian Albiniak 4.0 pkt. Z.S.O. w Dorohusku
3. Jakub Kosowski 3.5 pkt. S.P. Nr 4  w Chełmie
4.Rafał Korol                3.5 pkt.           S.P. Nr 4  w Chełmie
5. Jakub Gorec              3.5 pkt.            S.P. Nr 4  w Chełmie
6.Dawid Ruban 3.5 pkt. NSP NR 2 w Chełmie
7.Marcin Matczuk 3.5 pkt. Z.S.O. w Dorohusku
8.Marek Błaszczuk 2.0 pkt. Z.S.O. w Dorohusku
9.Maciej Bielecki 1.0 pkt.
10.Szymon Paździor 1.0 pkt. S.P. Nr 4  w Chełmie

Dziewczęta do lat 14

1.Karolina Radecka       5.0  pkt.         K.S. Astra Leśniowice
2.Jagoda Bereda 5.0 pkt. K.S. Astra Leśniowice
3. Natalia Oszust            4.0 pkt.         K.S. Astra Leśniowice
4.Magda Kusa            4.0 pkt.          K.S. Astra Leśniowice
5.Nina Połajdowicz        4.0 pkt.       K.S. Astra Leśniowice
6.Kamila Smolira 2.5 pkt. K.S. Astra Leśniowice
7.Jagoda Taras 2.0 pkt. K.S. Astra Leśniowice

Chłopcy do lat 14

1.Krzysztof Iwańczuk 6.0 pkt. Z.S.O Nr 7 w Chełmie / MKS AGROS CHEŁM
2. Kamil Adamiec           5.0 pkt.     Z.S.O Nr 7 w Chełmie / MKS AGROS CHEŁM
3.Dariusz Lubelski       5.0 pkt.    Z.S.O Nr 1 w Chełmie / MKS AGROS CHEŁM
4.Mateusz Łuszczyk 5.0 pkt.    Z.S.O Nr 1 w Chełmie / MKS AGROS CHEŁM
5.Leon Borodej 4.0 pkt. NSP NR 2 w Chełmie
6.Wojciech Cwiklinski 3.5 pkt.
7.Konrad Korzeniowski 3.5 pkt. NSP NR 2 w Chełmie
8.Wiktor Betiuk 2.0 pkt.
9.Rafał Stawicki 0.0 pkt.
 
Pierwsza trójka w każdej kategorii otrzymała puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów turnieju.
W imieniu uczestników turnieju oraz Zarządu klubu serdecznie dziękuję sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania II Mikołajkowego Turnieju Szachowego.
 
Sponsorami imprezy byli:
Rem-Stal Sp. z o.o. , Obst S.A. , Aqua East Sp. z o.o., Cukiernia Grela , Fikoland Kraina Zabaw w Chełmie.
Galeria z turnieju w linku poniżej 


Mityng Warszawski
 / Memoriał Lokajskiego
Warszawa 2013
           22 września na stadionie AWF w Warszawie odbył się Mityng Warszawski / Memoriał Lokajskiego, w którym wystartowało dwóch zawodników Agrosu. Przemysław Olesczyński i Damian Leszczyński. Obaj rywalizowali na dystansie 100 metrów. Przemysław uzyskał czas 11.64 z wiatrem + 0.9. W tym samym biegu Damian Leszczyński uzyskał czas 11.79. Damian wystartował w Finale A i pod wiatr -0.6 porawił swój wynik na 11.77. Pełne wyniki zawodów w pliku poniżej. 

Pobierz pliki
Ogólnopolski Mityng Młodzików
 "Szukamy Olimpijczyków"
Radom 2013
        21 września na stadionie w Radomiu odbył się Ogólnopolski Mityng Młodzików "Szukamy Olimpijczyków". W zawodach wystartowała grupa młodzików z Chełma oraz kilku starszych zawodników. Jakub Oleksiejuk wyrał dwa konkursy, pchnięcia kulą ( 11.80 m nowy rekord życiowy), oraz rzutu dyskiem ( 37.01 m ). Katarzyna Sikorska wystartowała w dwóćh konkurencjach. W pcnnięciu kulą ( 3 kg ) uzyskała wynik 6.20 m. Zaś w rzucie oszczepem 23.68 m. Karolina Gruszka również rywalizowała w dwóch konkurencjach. W konkursie pchnięcia kulą uzyskała wynik 8.36 m, a w konkursie rzutu dyskiem 29.91 m. W biegu na 100 m wystartował Damian Leszczyński, który pod silny wiatr ( -2.1 ) uzyskał wynik 11.90. W zawodach wystartowała różnież sztafeta 4 x 100 metrów mężczyzn, która walczyła o rekord Chełma lecz z powodu silnego wiatru nie udało się im poprawić prawie 40-to letniego wyniku. W sztafecie pobiegli:
Albert Siry, Przemysław Oleszczyński, Damian Leszczyński, oraz Mateusz Rowieński. A czas jaki uzyskali to 44.66 Pełne wyniki 
zawodów w linku poniżej. Liga Juniorów Finał
Częstochowa 2013
W sobotę 21 września na stadionie w Częstochowie rozegrano zawody w ramach Finału Ligi Juniorów 2013.W zawodach poza konkursem wystartował Aleksander Kuśmierz, który rywalizował na dystansie
trzech tysięcy metrów. Z czasem 8:53.07 zajął 2 miejsce w zawodach. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.


Liga Juniorów 2013 – II rzut grupa A
Łódź 2013
               Na stadionie AWF w Łodzi odbyły się zawody w ramach II Rzutu Ligi Juniorów, w których poza konkursem startowali zawodnicy Agorsu. W biegu na 800 Metró wystartował Kamil Żydek, który ukończył bieg z czasem 2:00.81. Biegu na 800 m nie ukończył Tomasz Mydlak. w Biegu na 400 m wystartowała Sylwia Zembrzycka, a jej czas to 63.57. Na dwa razy dłuższym dystansie rywalizowała Monika Kosz, która uzyskała czas 2:20.85, oraz Martyna Wawrzyk, a jej czas to 2:31.31. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Białystok 2013
                        15 września na stadionie w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W których
 wystartowali młodzicy z Chełma. W konkursie pchnięcia kulą 
o wadze 3 kg wystartowała Gruszka Karolina, któa osiągnęła 
wynik 9.84 m, oraz Katarzyna Sikorska, a jej wynik to 7,56 m. 
Karolina wystartowałą jeszcze w konkursie rzutu dyskiem
o wadze 0,75, który posłała na odległość 32,82 m dzięki czemu 
zajęła 3 miejsce. Natomiast Katarzyna Sikorska rzucała oszczepem 
o wadze 500 g. Jej najdalsza próba to 23,77 m. Konrad Łatwiński wystartował w biegu na 100 m gdzie osiągnął czas 12.53, oraz 
w biegu na 300 metrów, które przebiegł w czasie 40,40.  Dawid Dziewulski rywalizował na dystansie 600 m, gdzie  z czasem 1:28,42 zajął 3 miejsce. W biegu na tysiąc metrów wystartował Dawid 
Kuśmierz, który zajął 5 miejsce z czasem 2:51,89. Piotr Lipczak rywalizował natomiast na dwa razy dłuższym dystanie, gdzie 
osiągnął czas 6:22,41. W konkursei skoku wzwyż wystartował 
Kacper Gajosz, który skoczył 160 cm. Jakub Oleksiejuk zajął
3 miejsce w konkursie pchnięcia kulą o wadze 5 kg z wynikiem 
11,56, oraz 4 miejsce w konkursie rzutu dyskiem o wadze 1 kg, 
gdzie osiągnął odległość 39,17. Pełne wyniki zawodów w linku
poniżej.


Otwarte Mistrzostwa Lublina
 II Rzut Ligi Młodzików
Lublin 2013
W sobotę 7 września na stadionie Startu w Lublinie odbyły się zawody w ramach Otwartych Mistrzostw Lublina oraz II Rzutu Ligi Młodzików. W zawodach wystartowała liczna grupa zawodników Agrosu, którzy osiągnęli następujące wyniki:
Kobiety:

100m:
Kister Dominika (99) 15.36
Leszczyńska Ewelina (00) 17.90

200m:
Okoń Kinga (96) 27.52

300m:
Woźniak Olga (00) 54.66
Małek Emilia (00) 51.04
Ziętko Aleksandra (01) 49.56

400m:
Kosz Monika (94) 60.67

400 m pł:
Bernacka Dominika (97) 1:18.81

W dal:
Oleksiejuk Klaudia (99) 4.24
Dziubińska Weronika (99) 3.54
Iwaniuk Martyna (00) 3.41

Dysk (0.75):
Gruszka Karolina (99) 28.82
Sikorska Katarzyna (98) 21.16

Kula (3,0):
Sikorska Katarzyna (98) 8.19

Oszczep (500):
Gruszka Karolina (99) 23.36
Sikorska Katarzyna (98) 20.55

Mężczyźni:
100m:
Leszczyński Damian (91) 11.45

200m:
Leszczyński Damian (91) 23.34
Oleszczyński Przemysław (97) 23.31
Siry Albert (96) 23.81

300m:
Szurek Jakub (00) 46.78

400m:
Mydlak Tomasz (94) 54.94

1000m:
Żydek Kamil (89) 2:37.49
Kończal Daniel (96) 2:47.49
Dziewulski Dawid (99) 2:52.17

2000m:
Lipczak Piotr (98) 6:13.18

Wzwyż:
Gajosz Kacper (98) 1.55
Borkowski Jakub (00) 1.50

Dysk (1.0):
Oleksiejuk Jakub (98) 39.33

Kula (5):
Oleksiejuk Jakub (98) 11.32

Punktacja drużynowa (II rzut ) Ligi Młodzików
1 AZS UMCS Lublin 2039
2 KS Agros Zamość 1654
3 MKS Żak Biała P. 1561
4 MKS Start Lublin 1529
5 MKS Agros Chełm 1380


MITYNG PODKARPACKI 
"WITAJ SZKOŁO"
Przemyś 2013
                     W sobotę 1 września na stadionie przy ulicy Dworskiego 88 w Przemyślu odbył się MITYNG PODKARPACKI "WITAJ SZKOŁO". Były 
to także zawody w ramach Mistrzostw Przemyśla w lekkiej atletyce. 
W zawodach wystartowała liczna grupa zawodników chełmskiego Agrosu. W biegu na 100 metrów wystartowała Sylwia Zembrzycka 
a jej czas to 13.99 pod wiatr -1,2. Sylwia startowała również w biegu 
na 300 m, w którym z czasem 43.60 zajęła 3 miejsce. W tym samym biegu startowała również Monika Kosz, która zajęła 2 miejsce z czasem 42.61. NA tym samym dystansie rywalizowała również Martyna Wawrzyk, która uzyskała czas 47.58. Po biegu na 300 m Monika 
i Martyna przystąpiły do rywalizacji na dystansie 600 m, a ich czasy 
to : Monika 1:38.77( 2 miejsce w konkursie) a Martyna 1:50.07.  
Na dystansie 300 metrów przez płotki rywalizowała Dominika Bernacka a jej czas to 54.65. W rzucie dyskiem o wadze 0.75 kg przystąpiły Gruszka Karolina. która posłała dysk na odległość 26.53 dzięki czemu zajęła 3 miejsce, oraz Katarzyna Sikorska, która zajęła 6 miejsce 
z wynikiem 20.45. Te same zawodniczki rywalizowały również
w konkursie rzutu oszczepem. Tutaj lepsza okazała się Katarzyna,
 która zajęła 3 miejsce z wynikiem 26.27, a na 6 miejscu sklasyfikowana została Karolina z wynikiem 23.75. W pierwszej serii biegu na 300 metrów wystartował Damian Leszczyński, który z czasem 37.19 zajął
 2 miejsce, oraz Przemysław Oleszczyński, który uzyskał czas 37.92, 
Na tym samym dystansie startowali również: Tomasz Mydlak a jego czas to 40.73, Daniel Kończal czas 42.58, oraz Konrad Łatwiński, który ustanowił nowy rekord życiowy z czasem 43.13. Bieg na 600 metrów wygrał Tomasz Mydlak, który uzyskał czas 1:28.82. Zaś 3 miejsce zajął Daniel Kończal a jego czas to 1:30.16. A na 5 miejscu rywalizację zakończył Dawid Dziewulski z czasem 1:31.67. Kolejnym zwycięzcą biegu był Kamil Żydek, który z czasem 2:36.07 wygrał bieg na 1000 metrów. Na tym samym dystansie rywalizował również Piotr Lipczak, który uzyskał czas 2:49.53. W konkursie skoku w dal udział wziął Mateusz Rowieński, który oddał najdłuższy skok na odległość 5 metrów 80 centymetrów. W skoku wzwyż startował Kacper Gajosz, który konkurs zakończył na wysokości 160 centymetrów. Jakub Oleksiejuk rywalizował w pchnięciu kulą o wadze 5 kg, którą posłał na odległość 11 metrów 65 centymetrów, oraz w konkursie rzutu dyskiem, gdzie uzyskał wynik 38.83 co dało mu 2 miejsce w konkursie.  
Igrzyska Wojska Polskiego
 Warszawa 2013
           W dniach 17-21 lipca w Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Igrzyska Wojska Polskiego 
w lekkiej atletyce w których wystartował zawodnik MKS AGROS Chełm Kamil Żydek na co dzień żołnierz zawodowy. Kamil dzielnie przeszedł biegi eliminacyjne i jako drugi zawodnik w swojej serii zakwalifikował się do biegu finałowego na dystansie 800m . W eliminacjach wystąpiło 
32 zawodników. W niedzielę dziewięciu najlepszych zawodników –żołnierzy zawodowych WP z całej Polski stanęło na stracie biegu finałowego . Kamil pobiegł bardzo dobrze zajmując III miejsce
 z czasem 1.58.98 co jest jego nowym rekordem życiowym. Organizatorem Igrzysk było Centrum Szkolenia Łączności 
i Informatyki w Zegrzu.

Mistrzostwa Polski seniorów w biegu
 na 10 000m oraz 
XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
         W miniony weekend odbywały się dwie imprezy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rangi Mistrzostw Polski, a były to zawody finałowe XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi oraz Mistrzostwa Polski Seniorów w bigu na 10 000 m w Inowrocławiu.
 
           W finałach OOM w Łodzi wystąpił Krystian Gajosz w konkurencji skoku wzwyż ,
 w piątek 26 wystartował w eliminacjach w których spisał się bardzo dobrze gdyż uzyskał wynik 190 cm, wyrównał swój rekord życiowy i dzięki temu zakwalifikował się
 do finałowej dwunastki.
Finał odbył się 28 w niedzielę, ostatecznie zawodnik trenowany przez trener Dorotę Czerniakiewicz powtórzył wynik z eliminacji i zajął jedenaste miejsce. W finałach została również sklasyfikowana nasza sztafeta 4x100m Juniorek mł. na siedemnastym miejscu w składzie ( Kinga Okoń, Eweliuna Czuba,Sylwia Zembrzycka i Monika Dryła), a wynik jaki uzyskały nasze sprinterki to 52.59s.

               W Mistrzostwach Polski Senioróww biegu na 10 000m, które odbyły się 
w Inowrocławiu na nowo wybudowanym stadionie wystartował junior Aleksander Kuśmierz, był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Temperatura podczas sobotniego wieczoru przekraczała 30 C tak więc nie sprzyjała osiąganiu dobrych wyników, nasz zawodnik poradził sobie z dystansem i w pięknym stylu ukończyl rewalizację na jedenastym miejscu na 19 startujących. Uzyskany wynik 32.26.23 to nowy rekord Chełma, stary należał od 1985 roku 
do znanego chełmskiego maratończyka Marka Baluka.
Był to pierwszy start na tak długim dystansie trenowanego na codzień przez trenera Marka Mazurka najlepszego obecnie zawodnika od biegów długich w naszym województwie.

    ,,Przypomnę , że Alek na trzech dystansach w tym roku ustanowił nowe rekordy niedźwiedziego grodu, obecnie po krótkim odpoczynku przystąpimy do przygotowań 
do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych , które odbędą się 8 grudnia w Belgradzie, mam nadzieję, iż mój zawodnik zakwalifikuje się do reprezentacji Polski na tą imprezę”.

67. Mistrzostwa Polski Juniorów 
Kraków 2013
       W dniach 3-5 lipca w Krakowie na stadionie AWF odbyły się 67. Mistrzostwa Polski Juniorów. W Krakowie nasz klub reprezentowała czwórka zawodników. Wśród nich Monika Kosz w biegu na 800 m z czasem 2:23.13 zajęła 16 miejsce. W biegu na 1500 metrów Monika została sklasyfikowana jedną pozycję wyżej z czasem 4:52.51 . Diana Dawidziuk wystartowała w biegu na 3000 m i z czasem 11:12.76 zajęła 20 miejsce.
 Tą samą pozycję Diana zajęła również w biegu na 5000 metrów, gdzie uzyskała czas 19:13.55 .W konkursie skoku wzwyż po pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 150 cm Samanta Czaus zajęła 12 miejsce. W biegu na 3000 metrów mężczyzn Aleksander Kuśmierz zajął 3 miejsce z czasem 8:33.44 (nowy rekord życiowy). Bieg na 5000 m Aleksander ukończył również z nowym rekordem życiowym (15:08.53 ), co pozwoliło mu na zajęcie 6 miejsca. Agros Chełm po 42 konkurencjach 
z dorobkiem 24,5 punktu zajął 60 miejsce na 180 sklasyfikowanych klubów.
 Zaś województwo lubelskie z dorobkiem 181,5 punktu zajęło 10 pozycję. IV Mityng LOZLA i Liga Młodzików
Puławy 2013
              W niedzielę 23 czerwca w Puławach odbył się IV Mityng Kwalifikacyjny LOZLA,
Zawody rozgrywane były na obiekcie Puławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 
 W zawodach tych brała udział liczna grupa zawodników chełmskiego Agrosu.
Podczas Mityngu Monika Kosz w biegu na dystansie 1000m poprawiła rekord Chełma należący do Eweliny Wołos zawodniczki trenera Zbigniewa Szczepańskiego,
a ustanowionego w 2004 roku. Obecny rekord to 2.57.19,
drugi rekord Chełma poprawił Aleksander Kuśmierz w biegu na 2000m, uzyskany rekordowy wynik to 5.36.87.

Najlepsze wyniki pozostałych zawodników :

100 m:
Przemysław Oleszczyński (1997) z wynikiem 11.61s wiatr +0.1 m/s
Albert Siry (1996) 11.87 wiatr – 0.1 m/s
Mateusz Rowieński ( 1997) z wynikiem 12.15s wiatr +0.1m/s

200m:
Mateusz Rowieński ( 1997) z wynikiem 24.28s- rekord życiowy wiatr +0.7m/s

400m:
Sylwia Zembrzycka (1997) z wynikiem 62.97s
Klaudia Wójcik (1997) z wynikiem 69.89s- rekord życiowy.
Martyna Wawrzyk (1996) z wynikiem 66.88s-rekord życiowy.

Norbert Dudek (1997) z wynikiem 57.48-rekord życiowy.

800m:
Kamil Żydek (1989) z wynikiem 2.00.11-rekord życiowy.

1500m:
Diana Dawidziuk (1994) z wynikiem 5.02.75

Wzwyż:
Samanta Czaus (1994) z wynikiem 150 cm.

Trójskok:
Damian Leszczyński (1991) z wynikiem 11.48m.

Komentarz:
Był to kolejny mityng kwalifikacyjny, który dla naszych juniorów był ostatnim sprawdzianem przed nadchodzacymi Mistrzostwami Polski. Dobrą formę prezentują zawodnicy biegów wytrzymałościowych, którzy z zawodów na zawody poprawiają 
swoje rekordy życiowe. Start Moniki Kosz i Alka Kuśmierza był wpisany w trening , 
uzyskane rekordy Chełma potwierdzają dobre przygotowanie do sezonu letniego.

Liga młodzików Województwa Lubelskiego
odbyła się równolegle z IV Mityngiem Kwalifikacyjnym LOZLA w Puławach.

Najlepsze wyniki naszych młodzików to :

100m
Konrad Łatwinski (1999) z wynikiem 12.88s - rekord życiowy -wiatr 0.0 m/s
Dawid Szuba (1999) z wynikiem 13.0 s Pomiar ręczny wiatr +0.9 m/s
Jagoda Maciejewska ( 1999) z wynikiem 14.60 +0.5 m/s
Grzesiak Oliwia (1999) z wynikiem 15.13s wiatr +0.1m/s

300m
Konrad Łatwinski (1999) z wynikiem 43..57
Dawid Szuba (1999) z wynikiem 43.64s

1000m
Dawid Dziewulski 2.59.50 - II m-ce

2000m
Dawid Kuśmierz (1998) z wynikiem 6.25.92 - I m-ce
Piotr Lipczak (1998) z wynikiem 6.30.22 - II m-ce

Kula 3kg
Karolina Gruszka ( 1999) z wynikiem 9.72 m - I m-ce

Kula 5kg
Jakub Oleksiejuk (1998) z wynikiem 11.11 m – I m-ce

Rzut oszczepem 500g
Karolina Gruszka ( 1999) z wynikiem 26.68 m – II m-ce
Katarzyna Sikorska ( 1998) z wynikiem 23.00 m - III m-ce

w skoku w dal
Weronika Dziubińska (1999) z wynikiem 3.81m
Drużynowo młodzicy uplasowali się na IV m-cu z dorobkiem 1354 punkty.


IV MITYNG Kwalifikacyjny ŁOZLA 
Łódź 2013
            IV Mityng Kwalifikacyjny Łódzkiego OZLA to następna szansa poprawienia wyniku w biegu na 100m dla Przemka Oleszczyńskiego, decyzja o wyjeździe zapadła po sobotnim mityngu w Krasnystawie
i następnego dnia po 5 godzinach jazdy dotarliśmy do Łodzi, warunki tym razem były bardo korzystne gdyż wiatr był sprzyjający, niestety
gdy przyszło do zawodów wiatr przekraczał dopuszczalna granice 
+2.0 m/s Przemek wystartował bardzo dobrze uzyskał wynik 11.22s wiatr +4.00,Wynik ten nie może być uznany i nadal brakuje 0,05 s do zakwalifikowania się do finałowej 20 najlepszych sprinterów na OOM.


III Młodzieżowy Mityng 
                 Kwalifikacyjny LOZLA 
Krasnystaw 2013
W sobotę w Krasnymstawie odbył się III Mityng Kwalifikacyjny LOZLA,
Zawody rozgrywane były przy bardzo niesprzyjającym wietrze. W zawodach tych wystartowali lekkoatleci Chełmskiego Agrosu.
Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

100 m:
Jagoda Maciejewska ( 1999) z wynikiem 14.53 -0.6 m/s
Ewelina Czuba (1996)z wynikiem 13.74s, -1.2 m/s
Monika Dryła (1997)z wynikiem 14.04 s. -1.3 m/s
Kinga Okoń (1996) z wynikiem 13.41s.wiatr -1.9 m/s
Przemysław Oleszczyński (1997) z wynikiem 11.57s wiatr -2.1 m/s
Albert Siry (1996) 12.00 wiatr -1.7 m/s
Konrad Łatwinski (1999) z wynikiem 13.05s wiatr -1.5m/s
Dawid Szuba (1999) z wynikiem 13.37s wiatr -1.7m/s
200m:
Sylwia Zembrzycka (1997) z wynikiem 28.48s nowy rekord życiowy wiatr -1.3m/s
Monika Dryła (1997) z wynikiem 29.98s wiatr -1.3m/s
Jagoda Maciejewska (1999) z wynikiem 30.19 nowy rek.zyciowy,wiatr -1.9m/s
Aleksandra Ziętko (2001) z wynikiem 31.83 Rż, Ola to najmłodsza zawodniczka Mityngu.
Norbert Dudek (1997) z wynikiem 25.27 Rekord życiowy , wiatr –0.2m/s
400m:
Tomasz Mydlak (1994)z wynikiem 54.00s
800m:
Martyna Wawrzyk (1996)z wynikiem2.29.95 nowy rekord życiowy,
Klaudia Wójcik (1997)z wynikiem 2.38.84.
Aleksander Kuśmierz (1995)z wynikiem 1.58.33 nowy
Kamil Żydek (1989) z wynikiem 2.00.70,
Piotr Lipczak (1998) z wynikiem 2.10.05
Daniel Kończal(1996) z wynikiem 2.11.79
1500m:
Monika Kosz (1994) z wynikiem 4.52.40
Wzwyż:
Krystian Gajosz (1996) z wynikiem 185 cm,
Kacper Gajosz (1998) z wynikiem 150 cm.
Trójskok:
Damian Leszczyński (1991) z wynikiem 12.08m.
           Był to kolejny mityng kwalifikacyjny, który dla naszych sprinterów nie przyniósł oczekiwanych wyników, gdyż nie zapewniły one awansu do finałów OOM. Na dodatek nasza najlepsza sprinterka Kinga Okoń doznała kontuzji kolana i do końca sezonu będzie pauzowała. Dobrą formę prezentują zawodnicy biegów wytrzymałościowych, którzy z zawodów na zawody poprawiają swoje rekordy życiowe. Start Moniki Kosz i Alka Kuśmierza był wpisany w trening to uzyskane wyniki potwierdzaja dobre przygotowanie do sezonu letniego. Oczywiście najważniejszy dla nich start to Mistrzostwa Polski Juniorów, które to odbędą się w dniach 3-5 lipca w Krakowie.


Mistrzostwa Zrzeszenia LZS 
 SŁUBICE 2013
            W dniach 8-9 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, nasz klub reprezentowali MonikaKosz , Diana Dawidziuk, Sylwia Zembrzycka,Damian Leszczyński,Krystian Gajosz,Aleksander Kuśmierz.
Zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając cztery medale mistrzostw.
Wyniki naszych zawodników:
Monika Kosz w biegu na 800m 2.15.62s Rż– III m-ce,
Damian Leszczyński w trójskoku II m-ce z wynikiem 12.73 m Rż,,
Aleksander Kuśmierz 3000m – II m-ce 8.33.70 Rż ( rekord Chełma) poprzedni ustanowiony był w 1974 roku i należał do Henryka Chmielewskiego, a wynosił 8.39.0 s, wówczas trenerem zawodnika 
był Lech Gębicki.
Krystian Gajosz wzwyż - III m-ce wynikiem 180 cm,
Diana Dawidziuk w biegu na 3000m – VII m-ce z nowym rekordem życiowym 10.56.41s.
Sylwia Zembrzycka XIV m-ce w biegu na 400m – 62.04 nowy rekord życiowy,
Aleksander Kuśmierz V m-ce w biegu na 1500m z nowym rek.
życiowym 4.01.23 s.
Monika Kosz w biegu na 1500m V m-ce z nowym Rż 4.45.95s,
Damian Leszczyński w biegu na 100m – 11.54s.
Zawody rozegrane na obiektach SOSiR w Słubicach przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych, na zawodach ustanowiono
 jeden rekord Polski w pchnięciu kulą zawodniczka KS Podlasie Białystok pchnęła na odległość 17.12 m. w klasyfikacji klubowej 
po 73 konkurencjach nasz klub uplasował się na 32 m-ce na 85 sklasyfikowanych klubów .Wyjazd i pobyt na zawodach współfinansownay ze środków Miasta Chełm. Eliminacje strefowe do OOM
Kielce 2013
                Przy bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych rozegrano zawody w Kielcach, które były eliminacjami do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sobotę 1 czerwca w Kilecach startowali także nasi zawodnicy. W biegu na 100 m kobiet pobiegły: Ewelina Czuba (13.58), Monika Dryła (14.00), oraz Kinga Okoń (13.00). Czas Kingi pozwolił jej na awans do finału, w którym osiągnęła czas 13.21. Przemysław Oleszczyński tak samo jak Kinga po dobrym czasie w eliminacjach (11.30 nowy rekord życiowy), wystartował w finale, 
w którym osiągnął czas 11.29, lecz wiatr wiał z prędkością +2.5 m/s. 
Na 100 m startował także Albert Siry, który z czasem 11.69 także ustanowił nowy rekord życiowy. Albert I Przemek startowali także 
w biegu na 200 m, w którym uzyskali odpowiednie czasy: 24.32 i 23.47. W biegu na 400 m wystartowała Sylwia Zembrzycka, a czas jaki uzyskała (62.84) jest jej nowym rekordem życiowym. Na dwukrotnie dłuższym dystansie niż Sylwia rywalizowała Martyna Wawrzyk, która uzyskała czas 2:36.20. W biegu na 3000 metrów Daniel Kończal debiutował w barwach klubu uzyskując czas 10:36.80. Jako ostatnia wystartowała sztafeta 4 x 100 m kobiet, która z czasem 52.59 zajęła 
3 miejsce. W sztafecie pobiegły: Monika Dryła, Sylwia Zembrzycka, Ewelina Czuba i Konga Okoń. Pełne rezultaty zawodów w liku poniżej.Liga Lekkoatletyczna 2013
 – Ekstraklasa (I rzut) Białystok
          W sobotę 25 maja na stadionie w Białymstoku odbyły się 
zawody w ramach Ligi Lekkoatletycznej 2013 – Ekstraklasa. 
Zawody rozgrywane były przy bardzo niesprzyjającej pogodzie. Padający deszcz, niska temperatura i przeciwny wiatr utrudniały 
starty zawodnikom. W Białymstoku wystartowała czwórka sprinterów Agrosu. Razem w serii biegu na 100 m pobiegły Kinga Okoń i Ewelina Czuba, uzyskując odpowiednio czasy 13.48 i 14.04, przy wietrze -1.0. 
W pierwszej serii mężczyzn na 100 wystartował Damian Leszczyński, 
a jego czas to 11.65. W kolejnym biegu wystartował Przemysław Oleszczyński uzyskując czas 11.88. Zawodnicy w Białymstoku przebywali pod opieką trenera Roberta Matuszaka. Pełne rezultaty zawodów w linku poniżej. 


Liga Juniorów 2013 –
 I rzut Rzeszów 19.05.2013 r.
      W Rzeszowie w niedzielę odbyły się zawody w ramach I rzutu Ligi Juniorów. W zawodach startowali również zawodnicy Agrosu. Jako pierwsza na starcie stanęła Martyna Wawrzyk, która wystartowała
w biegu na 800 metrów uzyskując czas 2:35.90. Chwilę po niej wystartowała Monika Kosz, która uzyskała czas 4:54.96. Bieg na 3000 metrów wygrała Diana Dawidziuk uzyskując czas 11:03.36. Tomasz Mydlak przebiegł 800 metrów w czasie 2:04.73. W konkursie skoku wzwyż Konrad Kozłowski pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 170 cm. Najlepszy czas w biegu na 5000 metrów uzyskał Aleksander Kuśmierz, pokonując ten dystans w czasie 15:25.59.  Rezultaty w linku poniżejDwanaście medali
 Agrosu na Mistrzostwach 
Województwa LZS
           Potwierdziły się nasze oczekiwania co do dużej liczby medali naszych zawodników na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS. Nasi zawodnicy wywalczyli dwanaście medali. Z czego cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe. Diana Dawidziuk oraz Aleksander Kuśmierz wywalczyli złote medale w biegu na dystansie 1500 m. Konrad Kozłowski zdobył złoty medal w konkurencji skoku wzwyż. Kolejny złoty medal zdobyła sztafeta 4x100m mężczyzn, która pobiegła w składzie: Albert Siry, Damian Leszczyński, Michał Nowak 
i Przemysław Oleszczyński. A ostatnie złoto na Mistrzostwach wywalczyła sztafeta 4x400m kobiet biegnąca w składzie: Dawidziuk Diana, Wawrzyk Martyna, Zembrzycka Sylwia i Wdowiak Klaudia.Srebrne medale w biegu na 100 metrów zdobyli Kinga Okoń i Przemysław Oleszczyński. Kolejny srebrny medal w biegu na 200 metrów zdobył Damian Leszczyński. Srebro wywalczyła także sztafeta 4 x 100 metrów kobiet, która biegła w składzie: Monika Dryła, Sylwia Zembrzycka, Ewelina Czuba i Kinga Okoń. Na najniższym stopniu podium w biegu na 100 metrów stanęli Albert Siry i Damian Leszczyński. A ostatni brązowy medal wywalczył Michał Nowak Startujący w konkursie skoku wzwyż. 
        W punktacji klubowej Agros Chełm z liczbą 150 punktów został sklasyfikowany na 5 miejscu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom 
za godne reprezentowanie barw klubu. Gratulujemy medalistom. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej. 


I Otwarty Młodzieżowy
 Mityng LOZLA Hrubieszów
       11 maja na stadionie w Hrubieszowie odbył się I Otwarty Młodzieżowy Mityng LOZLA. Były to zawody otwierające letni sezon lekkoatletyczny na Lubelszczyźnie. W zawodach wystartowała dość liczna grupa zawodników z naszego klubu, a wyniki jakie uzyskali są dość obiecujące na dalszą część sezonu. Najważniejszym wydarzeniem było wyrównanie rekordu Chełma w skoku wzwyż prze Krystiana Gajosza, który został ustanowiony 40 lat temu i wynosi 190 cm. W biegu na 100 m z zawodniczek Agrosu najlepszy czas 13.10 uzyskała Kinga Okoń. A z zawodników najlepszy był Przemysław Oleszczyński, a jego czas to 11.51. W biegu na 200 m również wśród zawodniczek reprezentujących Agros najlepsza była Konga Okoń, która wygrała swoją serię z czasem 27.75. Z zawodników najlepszy czas uzyskał Damian Leszczyński, który z czasem 23.44 również wygrał swoją serię. Monika Kosz uzyskała najlepszy czas wśród wszystkich zawodniczek startujących na 800 m. Również Diana Dawidziuk była najlepsza ze wszystkich startujących zawodniczek 
w biegu na 3000 metrów, a czas jaki uzyskała to 11:13.73. Aleksander Kuśmierz na tym samym dystansie zajął 2 miejsce uzyskując czas 8:49.41. Pozostałe wyniki dostępne w linku poniżej. 
Wyniki 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
 w biegach przełajowych
            W dniu 13 kwietnia 2013 r. w Białymstoku odbyły się zawody
w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych. W zawodach udział wzięli młodzi lekkoatleci Agrosu Chełm, którzy w Białymstoku przebywali pod opieką trenera Marka Mazurka. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Dawid Kuśmierz uczeń ZSO Nr 8 w Chełmie, zajmując III miejsce w biegu na dystansie 3km. Ponad to dobrze zaprezentowali się Piotr Lipczak i Dawid Dziewulski uczniowie ZS w Siedliszczu , którzy zajęli odpowiednio VI 
i IX miejsce w biegu na dystansie 2 km. W punktacji klubów Agros Chełm został sklasyfikowany na VII m-cu zdobywając 4 pkt. 
do Ogólnopolskiej klasyfikacji SSM.Zawodami w Białymstoku zakończyliśmy sezon biegów przełajowych, przypomnę, iż dotychczas największy sukces w tych startach odniósł Aleksander Kuśmierz 
na codzień uczeń ZSE i III LO w Chełmie był powołany do Reprezentacji Polski i reprezentował nasz kraj oraz miasto Chełm na Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych Juniorów zajmując 73 m-ce 
na dystansie 8 km. Występ naszego zawodnika pomimo odniesionej kontuzji ścięgna Achillesa na zgrupowaniu reprezentacji uważam 
za dobry, gdyż w porównaniu z innymi reprezentantami Polski sklasyfikowany był jako trzeci z Polaków. Aktualnie zawodnicy naszego klubu przygotowują się do nadchodzącego sezonu letniego, 
a starty poprzedzą dwa dziesięciodniowe obozy w Szkalrskiej Porębie
i Spale. 

40. Mistrzostwa Świata 
w Biegach Przełajowych
              24 marca w Bydgoszczy w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku " Myślęcinek" odbyły się 40 Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. Zawody zdominowali zawodnicy z Afryki szczególnie z Kenii i Etiopii, którzy zgarnęli wszystkie tytuły mistrzowskie indywidualnie jak i drużynowo. W mistrzostwach startował reprezentant Agrosu Aleksander Kuśmierz, który w biegu na 8 kilometrów zajął 76 miejsce. Był to trzeci rezultat wśród reprezentantów naszego kraju. Aleksander wyprzedził zawodników, którzy wygrali z nim na Mistrzostwach Polski, a także poprawił swój czas z tych zawodów o 10 sekund. Zarówno Aleksandrowi jak i wszystkim Polakom kibicowała grupa osób z Chełma. Prezes klubu, koledzy i koleżanki z klubu oraz mama Aleksandra. Pełne wyniki zawodów w linku poniżej. 

Mistrzostwa Polski Juniorów
 w biegach przełajowych
           10 marca w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach przełajowych. W zawodach udział wzięli lekkoatleci z Agrosu. Jako pierwszy w biegu na 3 km wystartował Tomasz Mydlak, który zakończył zawody na 55 miejscu. Na bardzo dobrym 9 miejscu  rywalizację na dystansie 2 km ukończyła Monika Kosz. Zaliczany do grona faworytów biegu na 8 km Aleksander Kuśmierz ukończył zawody na 5 miejscu dzięki czemu został powołany na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, które zostaną rozegrane 24 marca w Bydgoszczy. Jako ostatnia z zawodników Agrosu do rywalizacji na dystansie 6 km przystąpiła Diana Dawidziuk, która zajęła 31 miejsce. Gratulujemy zawodnikom jak i trenerowi Markowi Mazurkowi bardzo dobrych miejsc. 

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego 
w biegach przełajowych
      W dniu 02 marca br. w Adamowie powiat Łuków odbyly się Mistrzostwa Woj.Lubelskiego
w biegach przełajowych. W zawodach tych wysoką formę potwierdzili podopieczni trenera Marka Mazurka. Zawodnicy zdobyli trzy złote medale oraz jeden brązowy.

ZŁOCI MEDALIŚCI TO:

Monika Kosz – 2000m w kat. junior
Aleksander Kuśmierz – 3000m w kat. junior
Dawid Kuśmierz 2.500m w kat. młodzik
Brązowy medal :
Piotr Lipczak – 2500m w kat. młodzik.
dobre punktowane miejsce zajął również Dawid Dziewulski w kat. młodzik na dystansie 2500m. W punktacji klubowej MKS AGROS CHEŁM zajął III m-ce.
     W najbliższą niedzielę 10 marca Bydgoszczy odbędą się Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Juniorów i Seniorów. Udział wezmą zawodnicy naszego klubu.
Galeria zdjęć z zawodów


Sportowa Gala Super Tygodnia 


          W dniu 8 lutego w Zajeździe Trzy Dęby odbyła się Gala Mistrzów Sportu 2012. Podczas, której ogłoszono nazwiska laureatów plebiscytu, na których czytelnicy oddali najwięcej głosów. W kategorii Sportowiec Roku pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Agrosu Monika Kosz, która w wyścigu o pierwsze miejsce wyprzedziła Bartosza Pękałę z Klubu Karate Kyokushin KANKU, a trzecie miejsce zajął Damian Pendel z Herkulesa Warszawa. W Złotej Dziesiątce Sportowców znalazł się rózwnież Aleksander Kuśmierz, któy w głosowaniu zajął siódme miejsce. W kategorii Trener Roku 2012 zwyciężył prezes a zarazem trener Agrosu  Marek Mazurek. Drugie miejsce wśród trenerów zajął Paweł Pędziński trener Chełmskiego Klubu Karate Kyokushin, a trzecie miejsce zajął Wojciech Miszczuk szkoleniowiec Tempa Chełm. Zdaniem czytelników najbardziej udany debiut w 2012 roku zaliczył Mariusz Marcyniak wychowanek Tempa Chełm obecnie grający w AZS Częstochowa. Drugie miejsce w tej kategorii zajał lekkoatleta Agrosu Damian Leszczyński, a trzecie miejsce zajęła Julia Szeremeta z Klubu Karate Kyokushin. W kategorii Sportowiec Masters 2012 zwyciężył Jan Kraiwec, drugie miejsce zajęła Stanisława Szczerba, a trzecie Jan Biskup. Według czytelników wśród klubów sportowych najpopularniejszą drużyną został Niedźwiadek Bieluch Chełm. 


Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów 
i Juniorów Młodszych
                W dniach 24-27 stycznia w Spale rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W mistrzostwach udział wzięła czwórka lekkoatletów Agrosu. W pierwszym dniu na dystansie 1500 metrów startowała Monika Kosz, która z czasem 4:59.50 zajęła 5 miejse. W tym samym dniu startował rózwież Tomasz Mydlak, który zajął 23 miejsce, a dystans 800 metrów pokonał w czasie 2:05.66. W drugim dniu na dystansie 60 metrów startowali Ewelina Czuba, która  z  czasem 8.71 zajęła 12 miejsce, oraz Przemysław Oleszczyński, który zajął 22 miejsce, a czas jaki uzyskał to 7.49. Pełne wyniki zawodów dostępne w linku poniżej.III Halowy Mityng WMOZLA 2013
          19 stycznia w warszawie w hali AWF przy ulicy Marymonckiej odbył się ostatni z trzech zaplanowanych mityngów lekkoatletycznych. Podobnie jak w poprzednich dwóch mityngach tak i w tym wystartowali zawodnicy Agrosu Chełm. Monika Kosz pokonała dystans 300 metrów w czasie 45.68. Monika wystartowała również w biegu na 600 metrów, a jejczas to 1:45.71. Tomasz Mudlak startował na dystansie 300 metrów uzyskując czas 40.57, oraz 600 metrów, które pokonał w czasie 1:29.93. Na dystansie 1000 metrów rywalizował Łukasz Skoczylas, a czas jaki uzyskał to 3:11.01. W biegu na 2000 metrów wystartował Aleksander Kuśmierz, który uzyskał czas 5:57.90.
 Pełne wyniki zawodów dostępne w linku poniżej.


Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa 
Województwa Lubelskiego

         W dniu 19 stycznia 2013 roku w hali lekkoatletycznej Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie odbyły się zawody w ramach Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego. 
Z przyczyn zdrowotnych w zawodach udział wzięłą tylko dwójka lekkoatletów z Agrosu. Na dystansie 60 metrów startowała Ewelina Czuba, która w eliminacjach uzyskała czas 8.25 co pozwoliło jej na awans do Finału B, w którym uzyskała troszkę słabszy czas 8.58. Na tym samym dystansie startował również Damian Leszczyński, a czas jaki uzyskał to 7.46. Pełne wyniki zawodów dostępne w linku poniżej.


II Halowy Mityng WMOZLA 2013

                 W dniu 12 stycznia w Hali AWF w Warszawie odbył się II Halowy Mityng WMOZLA. W mityngu wystartowała grupa sześciu lekkoatletów Agrosu. Jako pierwsza pobiegła Diana Dawidziuk, która dystans dwóch kilometrów pokonała w czasie 7:19.37. Na tym samym dystansie startował również Aleksander Kuśmierz, a czas jaki uzyskał to 5:55.07, jest to nowy rekord życiowy na hali . Tomasz Mydlak startował na dwóch dystansach, na 600 metrów uzyskał czas 1:31.32, zaś na 300 metrów 39.79, ustanawiając tym wynikiem nowy rekord życiowy na hali na tym dystansie. Ewelina Czuba startowała na 60 metrów a jej czas to 8.77. Na tym samym dystansie również startował Damian Leszczyński, który uzyskał czas
 7.59. Na 60 metrów również startował Przemysław Oleszczyński, który z czasem 7.51 uzyskał awans do Finału B w kategorii Junior Młodszy, w którym uzyskał 
czas 7.52.


I Halowy Mityng WMOZLA 2013
         W sobotę 5 stycznia w Warszawie w Hali przy ulicy Marymonckiej 34 
odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych Halowych Mityngów. W zawodach wystartowało troje zawodników z Agrosu. Monika Kosz wystartowała na 
dystansie 1000 m uzyskując czas 3.12.48 oraz na 300 m, a jej czas to 46.69. Aleksander Kuśmierz na 1000 m uzyskał czas 2.41.70. Zaś Tomek Mydlak na
 tym samym dystansie uzyskał czas 2.50.29, natomiast na 300 m jego czas to
 40.29. W sobotę 12 stycznia zawodnicy Agrosu po raz kolejny wystartują na Mityngu WMOZLA.

Podsumowanie sezonu 2012 

            W dniu 22 grudnia br. w świetlicy Hotelu MOSiR Zarząd 
MKS AGROS Chełm zorganizował uroczystość podsumowania 
sezonu oraz wręczenia nagród dla zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w konkurencjach z lekkiej atletyki 
w 2012 roku. Na spotkaniu obecni byli Pan Stanisław Mościcki Wiceprezydent Miasta Chełm, Pan Adam Leszczyński radny 
Miasta Chełm, Pani Prezes Chełmskiego TKKF Wiesława 
Saganek, działacze, trenerzy,  zawodniczki i zawodnicy sekcji
 lekkiej atletyki.
              Zarząd Klubu wyróżnił za bardzo dobre wyniki sportowe
 w sezonie 2012 następujące osoby :
  1.
Aleksander Kuśmierz – to Mistrz Polski Juniorów mł. w biegu przełajowym na 5 km w Szczecinie, srebrny medalista 
Ogólnopolskiej OlimpiadyMłodzieży w biegu na 3000m 
w Krakowie, Mistrz Zrzeszenia LZS w biegu przełajowym na 3 km.
 w Białej Podlaskiej oraz dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS na dystansie 1500 i 3000m w Siedlcach. 
  2. Monika Kosz - to brązowa medalistka Mistrzostw Polski  
Zrzeszenia LZS na dystansie 800m - 2.17.31 Rż oraz ustanowiła 
rekord Chełma w biegu na dystansie 600 m – 1.38.85 
  3. Damian Leszczyński – to srebrny medalista Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS na dystansie 100m w Siedlcach.
  4.
Kamil Żydek – to Mistrz Polski Wojsk Lądowych w biegu 
przełajowym na 3 km.
  5.
Konrad Kozłowski - to dwukrotny złoty medalista w skoku
 wzwyż oraz w biegu na 110m przez płotki na MMM w Zamosciu.
  6.
Przemysław Oleszczyński - to złoty medalista w biegu 
na 100 m oraz srebrny w biegu na 300m podczas MMM w Zamościu,
 V m-ce w biegu na 100m na Mistrzostwach Polski Młodzików
 w Słubicach . 
  7. Natalia Tustanowska - to srebrna medalistka w biegu na 100m oraz brązowa na 300m na MMM w Zamościu.
  8.
Aleksandra Byś – to brązowa medalistka w biegu na 1000m
 z Rż - 3.05.47 na MMM w Zamościu.
  9.
Kinga Okoń – to najlepsza sprinterka sezonu 2012 naszego
 klubu z rekordami życiowymi 100m-12.85s, 200m - 26.58s,
 300m - 43.96s, 400m 63.98s.
 10.
Samanta Czaus – to najwyżej sklasyfikowana nasza Juniorka podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku- X m-ce 
skoku wzwyż.
 11. Tomasz Mydlak – został wyróżniony za bardzo dobre wyniki sportowe w kategorii Junior uzyskanie III kl. sportowej na 800m wynikiem 1.59.69 RŻ ustanowiony w Hrubieszowie oraz za systematyczność w pracy szkoleniowej.
 12.
Dominika Bernacka - zostaje wyróżniona za bardzo dobre wyniki sportowe w kategorii młodzik oraz za systematyczność w pracy szkoleniowej to najlepsza płotkarka naszego klubu.
 13.
Ewelina Czuba - zostaje wyróżniona za bardzo dobre wyniki sportowe oraz za systematyczność w pracy szkoleniowej.
 14.
Albert Siry – zostaje wyróżniony za bardzo dobre wyniki sportowe oraz za systematyczność w pracy szkoleniowej.

       Ponadto Zarząd MKS Agros Chełm wyróżnił pamiątkowym dyplomem za wieloletnie zasługi dla rozwoju lekkiej atletyki 
na ziemi chełmskiej Panią Prezes Chełmskiego TKKF Wiesławę Saganek, a za wsparcie finansowe oraz okazywaną pomoc w 
rozwój lekkiej atletyki Pana Tadeusza Górskiego Wójta Gminy 
Rejowiec oraz Pana Andrzeja Chrząstowskiego Wójta Gmimy 
Wierzbica.

I Mikołajkowy Turniej Szachowy 

Sprawozdanie z I Mikołajkowego Turnieju 
Szachowego rozegranego w dniu 08 grudnia 2012 roku 
Szkole Podstawowej Nr. 4 
MKS AGROS Chełm przy współudziale Szk.P. Nr 4 i Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie zorganizował I Mikołajkowy Turniej Szachowy młodzieży szkolnej do lat 14.
Punktację wprowadzono w grupach wiekowych do lat 10 i do lat 14,osobno dla dziewcząt i chłopców.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 
i tempie gry 2x15 minut na partię.
Wyniki w poszczególnych grupach:
     I.Dziewczęta do lat 10.
1.Nina Połajdowicz 4,5 pkt Astra Leśniowice
2.Martyna Szychulec 4.0 Szk.P.Nr.4
3.Natalia Oszust 4.0 Astra Leśniowice
4. Aleksandra Wierzchoń 4.0 Szk.P.Nr.4
5.Oliwia Prucnal 3.0 Astra Leśniowice
6.Aleksandra Majówka 3.0 Szk.P.Nr.4
7.Jagoda Bereda 2,5 Astra Leśniowice
8.Magda Marzec 2.0 Astra Leśniowice
9.Katarzyna Wlizło 1.0 Astra Leśniowice

     II.Chłopcy do lat 10.
1.Kamil Adamiec 5.0 Szk.p.Nr.7
2.Mikołaj Szychulec 4.0 Przedszkole RAZEM
3.Krzysztof Iwańczuk 4.0 Szk.P.Nr.7
4.Szymon Pażdzior 3,5 Szk.P.Nr.4
5.Rafał Korol 3.0 Szk.P.Nr.4
6.Jakub Gorec 3.0 Szk.P.Nr.4
7.Jakub Kosowski 2.0 Szk.P.Nr.4

     III.Dziewczęta do lat 14.
1.Karolina Radecka 5.0 Astra Leśniowice
2.Marta Chadała 4.5 Gimnazjum Nr.6
3.Aniela Taras 4.0 Astra Leśniowice
4.Magda Kusa 3,5 Astra Leśniowice
5.Julia łoś 3.0 Szk.P.Nr.5
6.Natalia Florek 2.0 Gimnazjum Nr.6

     IV.Chłopcy do lat 14.
1.Karol Skubisz 6.5 Astra Leśniowice
2.Bartosz Jabłoński 6.5 Astra Leśniowice
3.Dariusz Lubelski 4.0 Szk.P. RAZEM
4.Dawid Klimczuk 4.0 Szk.P.Nr.4
5.Piotr Wieczorek 3.0 Szk.P.Nr.5


Pierwsza trójka w każdej grupie otrzymała statuetki szachowe, natomiast 4 i 5 miejsce puchary ze szkła, które ufundowała Huta Szkła MARTA 2. a pierwsza szóstka dyplomy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe.
Dyplomy i nagrody wręczali Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr.4 w Chełmie Barbara Anchimowicz i Prezes MKS AGROS Chełm Pan Marek Mazurek.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje szybko robiący postępy 4-letni Mikołaj Szychulec, który zdobywając 4 punkty z 7 partii zajął drugie miejsce w grupie wiekowej do lat dziesięciu.

Sponsorami imprezy byli: Spółdzielnia Mleczarska "Bieluch", Obst S.A, Aqua East Sp.z.o.o., Huta Szkła "Marta 2", Cukiernia Grela Michał , Patronat medialny sprawał Big Media Sp. z.o.o., Chełmska Gazeta Internetowa Chelmonline.pl. oraz Chełmska Telewizja Internetowa Chełm TV.


Mistrzostwa Polski Młodzików
W dniach 29-30 września na stadionie w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach nasz klub miał cztero osobową reprezentację. Najlepsze miejsce zajął Przemysław Oleszczyński, który w finale biegu na 100 metrów z czasem 11.59 zajął piąte miejsce. Na dwunastym miejscu w konkursie skoku wzwyż po przeskoczeniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 175 cm zawody ukończył Konrad Kozłowski. Aleksandra Byś zajęła dwudzieste pierwsze miejsce w biegu na 1000 metrów a czas jaki uzyskała to 3:10.63. Na dwudziestym trzecim miejscu uplasowałą sięNatalia Tustanowska, która w biegu na 300 metrów uzyskała czas 44.47. Gratulujemy młodzikom udanego występu. 

               


 Mistrzostwa Województwa Młodzików 
W dniu 8 września 2012 roku na stadionie w Puławach odbyły się zawody w ramach Mistrzostw Województwa Młodzików (II rzut Ligi Młodzików) oraz IV Mityngu LOZLA. W zawodach udział wzięła grupa dwudziestu pięciu lekkoatletów Agrosu Chełm. Nasi młodzicy czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Dwa tytuły mistrza województwa wywalczył Konrad Kozłowski w biegu na 110 metrów przez płotki, oraz w skoku wzwyż. Trzeci tytuł zdobył Przemysław Oleszczyński w biegu na 100 metrów.  A sylwia Zembrzycka była pierwsza w biegu na 300 metrów. Również dwie zawodniczki Agrosu stanęły na drugim stopniu podium. Natalia Tustanowska w biegu na 100 metrów oraz Dominika Bernacka w biegu na 100 metrów przez płotki zajęły drugie miejsca. Zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy. Wyniki z zawodów dostępne w linku poniżej.Mityng " Witaj Szkoło "

 W dniu 02.09.12 r. zawodnicy naszego klubu startowali  w Podkarpackim  

 Mityngu ,, WITAJ SZKOŁO ” , który odbył się w Rzeszowie na stadionie RESOVII.   

 Podczas zawodów dziesięciu naszych młodych sportowców poprawiło swoje rekordy 

 życiowe. Do najlepszych wyników zalicza sięwystęp  Juniora mł. Aleksandra Kuśmierza, 

który wbiegu na 2000 m ustanowił rekord Chełma wynikiem 5.43.94 jest to wg. statystyk  

PZLA najlepszy tegoroczny wynik w kraju w tej kat. wiekowej. Ponadto z nowymi  

rekordami życiowymi wrócili następujący zawodnicy : 

                                                         

Wkategorii Młodzik: 


NataliaTustanowska  100m -13.08                                                                                                           

Katarzyna Kuna        100m–  14.37                                                                                                  

Adrian Piech             600m - 1.37.74                                                                                                       

DawidKuśmierz         2000 m - 6.17.86                                                                                            

Kozłowski Konrad     110m ppł –  17.12                                                                                           

Dominika Bernacka   300 ppł– 55.29                                                                                   

Aleksandra Byś         1000m – 3.11.19     

                                                                                       

Wkategorii Juniorów: 


TomaszMydlak          600m  - 1.29.20                                                                                                  

Diana Dawidziuk       2000 m – 7.15.15     

                                                                                        

Trenerami w/w zawodników są Roman Tustanowski , Aneta Wdowiak, Marek Mazurek.  

 Wyniki naszych podopiecznych to rezultat realizowanego całorocznego  planu szkolenia , 

 który podczas wakacji opierał się na organizacji zgrupowań  sportowych . Dwa obozy  

 odbyły się w Sierakowie woj. wielkopolskie  były to 14 dniowe zgrupowania  

w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym TKKF oraz 10 dniowy w Zakopanem . Razem  

szkoleniem objęliśmy ponad 50 zawodników. W najbliższym czasie przewidujemy udział 

 w trzech Mityngach , a sezon zakończymyzawodami w Hrubieszowie na nowo otwartym  

stadioniez bieżnią tartanową.  Klub nasz prowadzi zapisy dzieci i młodzieży do sekcji LA , 

 więcej informacji na naszej stronie internetowej mksagroschelm.manifo.com oraz w siedzibie  

klubu na stadionie MOSiR  ul.I PułkuSzwoleżerów 15A lub pod nr tel.505-431-276 .                                                     Srebrny medal Alka Kuśmierza 

                 W dniach 20 - 22 lipca 2012 roku na stadionie Akademi Wychowania Fizycznego  

w Krakowie odbyły się  XVIII Finały Ogólnopolskej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Województwo Lubelskie reprezentowało 28 zawodniczek i zawodników z 9 klubów. 

W reprezentacji znalazł się zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego ,,AGROS” Aleksander Kuśmierz, który zakwalifikował się z piątym wynikiem w kraju do biegu na 3000m.  

     W pierwszym dniu OgólnopolskiejOlimpiady Młodzieży rozegrano pięć konkurencji finałowych   w tym bieg Juniorów młodszych na 3000m, Alek Kuśmierz został srebrnym medalistą ,

a zarazem vicemistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z wynikiem 8.48.24 - jest to nowy rekord życiowy poprawiony o 10 sekund. Bieg ten wygrał zawodnik MKS HERMES Gryfino Paweł Pankratow wynikiem 8.45.56 . Walka o medale była bardzo zacięta, aż dwunastu biegaczy poprawiło rekordy życiowe.  

            Reprezentacja Wojewodztwa Lubelskiego wróciła z Finałow OOM  siedmioma medalami  

( 1 złoty – Rafał Furtak – KSWisła Puławy w rzucie młotem, 3 srebrne oraz  

3 brazowe) . W klasyfikacji województw Lubelskie z dorobkiem 147.7 pkt. Uplasowało  

się na 12 m-cu, MKS AGROS wklasyfikacji klubowej zajął 130-141 m-ce zdobywając 7 pkt.  

 

          Srebrny medal Aleksandra Kuśmierzajest pierwszym od ponad 25 lat zdobytym  w historii Klubu w konkurencjach letnich. Alek na codzień jest uczniem III LO w Chełmie, trenuje w MKS AGROS od 2010 roku, wcześniej uprawiał piłkę nożną w Sparcie Rejowiec Fabryczny. 

W przededniu Igrzysk Olimpijskich marzeniem naszego zawodnika jest występ olimpijski. Odsierpnia  rozpoczniemy dwuletni cykl przygotowań pod kątem Mistrzostw Swiata Juniorów, które za dwa lata odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Alek posiada wrodzone predyspozycje wytrzymałościowe wzwiązku z tym będziemy przygotowywali  

się pod dystans 10 000 m. Jako trener biorę pod uwagę również bieg z przeszkodami 

na 3000 m. 

           Wszystkich chętnych do uprawiania biegów , skoków, rzutów  zapraszamy  

do naszego klubu od września br. Informuję , iż w klubie odnowego roku szkolnego rozpocznie również działalność  sekcja szachów. 

Więcej informacji pod nr tel. 505-431-276  lub na klubowej stronie.  

 

 

                                                            Ze sportowym pozdrowieniem  

 

Marek Mazurek 66 Mistrzostwa Polski Juniorów
W dniach 22-24 czerwca 2012 roku na stadionie Zwierzyniec w Białymstoku rozgrywane były 66 Mistrzostwa Polski Juniorów.W Mistrzostwach wystartowała trójka lekkoatletów z Agrosu Chełm. Samanta Czaus w eliminacjach skoku wzwyż pokonała wysokość 159 cm i awansowała do finału skoku wzwyż. W finale Samanta konkurs zakończyła na wysokości 155 cm i z tą wysokością zajęła 10 miejsce. Monika Kosz dwukrotnie była 13. Zarówno w biegu na 800 m ( czas to 2.21.20 ) jak i w biegu na 1500 m a jej czas to 4.545.90 zajmowała trzynaste Miejsce. Dominik Kuśmierczuk startował w biegu na 400 m i z czasem 51.70 zajął 25 miejsce, a w biegu na 200 m uzyskał czas 22.71 i zajął 27 miejsce. Nasi zawodnicy zdobyli 9 punktów i w klsyfikacji klubowej Agros zajął 126 miejsce na 164 sklasyfikowane kluby. Brązowy medal Roberta Matuszaka
Trener Agrosu Chełm Robert Matuszak zdobył brązowy medal na 88 Mistrzostwach Polski Seniorów. Dokonał tego startując w sztafecie 4 x 100 metrów, jako zawodnik klubu AZS UMCS Lublin. Trener Robert biegł na pierwszej zmianie. Skład sztafety: Robert Matuszak, Rafał Koszyk, Mateusz Biegajło i Paweł Dzikowski. Czas jaki uzyskała szatefta z Lublina to 40.32 s. W swojej serii zajęli pierwsze miejsce. W drugiej srii szybsze okazały się sztafety KS AZS AWF Kraków i KS Podlasie Białystok. Gratulujemy sukcesu. 


Kolejne rekordy życiowe 
zawodników Agrosu w Zamościu
W niedzielę 17 czerwca na stadionie OSiR w Zamościu odbył się V Mityng kwalfikacyjny LOZLA. Była to ostatnia szansa na robienie minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Niestety nikomu z Agrosu nie udało sie zrobić minimum. Ale wielu zawodników ustanowiło nowe rekordy życiowe. Ten sezon jest bardzo dobry dla zawodników naszego klubu, ponieważ na każdych zawodach po kilka osób ustanawia nowe rekordy życiowe.W niedzielę jako pierwsza wystartowała Kamila Czuba w biegu na 100 metrów i uzyskała czas 13.43,  jest to jej najlepszy wynik w tym sezonie. W serii drugiej pobiegła jej młodsza siostra Ewelina a jej czas to 13.55 , oraz Weronika Ragaman, która wynikiem 13.70 ustanowiła nowy rekord życiowy. W serii pierwszej biegu na 100 metrów mężczyzn pobiegł Dominik Kuśmierczuk, a jego czas to 11.40 i Damian Leszczyński, który czasem 11.50 ustanowił nowy rekord życiowy. Na sto metrów nowe rekordy życiowe ustanowili Przemysław Oleszczyński 11.66 i Karol Kufel 12.10. Po biegach na sto metrów kolejna konkurencją biegową był bieg na 400 metrów. W serii pierwszej tego biegu startowały Monika Kosz czas to 60.99, oraz Kinga Okoń, a jej czas to 63.98. Dla Moniki i Kingi te czasy to także nowe rekordy życiowe. Na 400 metrów startowały jeszcze Weronika Ragaman, która uzyskała czas 66.64 i Angelika Łosiewicz, czas to 75.32 i jest t także nowy rekor tej zawodniczki. Na 400 metrów rekord życiowy poprawił również Tomasz Mydlak, który uzyskał czas 54.91.Bez rekordu bieg na 400 m zakończyli Dominik Kuśmierczuk (51.83), oraz Karol Kufel (58.53). Kolejną konkurencją był bieg na 200 metrów. W serii drugiej wystartowała Kamila Czuba, która uzyskała czas 28.30. Chwilę później padły dwa kolejne rekordy życiowe na tym dystansie. Pierwszy ustanowiła Ewelina Czuba (28.18), a drugi Monika Kosz (28.00). Na 200 metrów rekordy życiowe ustanowili również Albert Siry (23.88), oraz Tomasz Mydlak (25.15). Na tym dystansie startował także Damian Leszczyński, który uzyskał czas 23.80. Po biegach sprintertskich przyszedł czas na biegi średnie. W biegu na 800 metrów wystartowały Betata Iwaniuk, która uzyskała czas 2.35.24, oraz Dominika Kupka, a jej czas to 2.43.73. Dla Beaty i Dominiki te czasy to są równiez nowe rekordy życiowe. Na 800 metrów biegał rówież Kamil Żydek, a jego czas to 2.00.96. Nowe rekordy życiowe osiągneli równiez skoczkowie wzwyż. Konrad Kozłowski skoczył 179 cm, a Krystian Gajosz 175 cm. W biegu na 3000 m kobiet na oficjalnych zawodach zadebiutowała Diana Dawidziuk, który wygrała bieg i uzyskała czas 11.37.95. Ponieważ był to jej pierwszy start wynik jaki uzyskała jest jej nowym rekordem zyciowym. W ostatnim najdłuższym biegu tego dnia wystartował Aleksander Kuśmierz. Był to bieg na 5000 metrów, a czas jaki uzyskał to 16.03.52 i jest to także nowy rekor życiowy tego zawodnika. Posumowując lekkoatleci Agoru w bardzo słoneczną niedzielę ustanowili osiemnaście nowych rekordów życiowych. Jest to bardzo duży sukces zawodników i trenerów. Oby tak dalej. 


Cztery medale zawodników Agrosu na Mistrzostwach Polski LZS

KOMUNIKAT Z WYSTĘPÓW ZAWODNIKÓW  MKS AGROS w Chełmie 


w Mistrzostwach Polski LZS w Siedlcach w dniach 09-10.06.2012 


Mistrzostwa rozegrano na stadionie OSiR w Siedlcach, uczestniczzyło ponad 100 klubów z całej Polski .  

Dla lekkoatletów MKS ,, AGROS” był to bardzo udany start, zawodnicy naszego klubu ustanowili kilkanaście  rekordów życiowych oraz zdobyli 4 medaleMistrzostw LZS. 


Medaliści MistrzostwLZS  

Domian Leszczyński   srebro w biegu na 100m w kat. Młodzieżowiec 

Aleksander Kuśmierz   srebro w biegu na 1500m oraz 3000m w kat.Junior mł. 

Monika Kosz  brąz wbiegu na 800m w kat. Junior 


Nowe rekordy życiowe ustanowili : 

Kinga Okoń w biegu na 100m – 12.85 oraz w biegu na 200m – 26.56 

Ewelina Czuba w biegu na 100m – 13.37 oraz w biegu na 200m –28.20 

Aleksander Kuśmierz w biegu na 3000m – 8.58.63 / czwarty wynik w Polsce w tym sezonie/ 

Beata Iwaniuk w biegu na 200m - 28.35 oraz na 400m - 64.51 

Kamila Czuba w biegu na 200m - 27.98 

Damian Leszczyński na 100m – 11.60 oraz w biegu na 200m –23.33 

Kosz Monika w biegu na 800m 2.17.31 

Mydlak Tomasz w biegu na 800m – 2.08.55 

Weronika Ragaman w biegu na 400m – 66.59 

Sztafeta 4x4000m Kobiet - 4.22.83 w składzie K. Czuba, W. Ragaman, D. Kupka i M. Kosz


Pełne wyniki z zawodów


Bardzo dobre wyniki uzyskali : 

Dominik Kuśmierczuk w biegu na 400m – 50.10 oraz na 200m 22.90 

Sztafeta 4 x100m Juniorek mł. w składzie K.Okoń, E.Czuba,B.Iwaniuk.A.Łosiewicz  53.34 

Był to bardzo udany występ naszych lekkkoatletów , w klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na 16m-cu uzyskując 44 pkt. Sklasyfikowano 78 klubów. 


Klub prowadzi zapisy dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas IV-VI oraz gimnazjalnych klas  I –II do sekcji lekkiej atletyki w grupie ogólnorozwojowej, chętne osoby zapraszamy codziennie na stadion miejski o godz. 16.  

Wiecej informacji pod nr tel. 505-431-276. Wojewódzka Liga Młodzików 
i IV Mityng LOZLA

Wsobotę 9 czerwca na stadionie MOSiR w Krasnymstawie odbyły się zawody w ramachWojewódzkiej Ligi Młodzików i IV Mityngu LOZLA. W zawodach udział wzięłareprezentacja młodzików MKS AGROS oraz kilku starszych zawdoników.   


Wreprezentacji  znaleźli się :  Katarzyna Kuna 
Sylwia Zembrzycka 
Paulina Olko 
Kinga Jarmolińska  
Adrianna Czwórnóg  
Dominika Czwórnóg  
Przemysław Oleszczyński 
Konrad Kozłowski 
Dominika Bernacka  
Aleksandra Chałupnik 
Ewelina Okoń 
Aleksandra Byś 
Edyta Okoń 
Sylwia Bis 
Adrian Piech 
Adrian Babicz 
Katarzyna Sikorska 
Katarzyna Gasparska 
Aleksandra Ziętko

W klasyfikacji końcowej I Rzutu  Ligi Młodzików Agros uplasował się na trzecim m-cu  zdorobkiem 1361 punktów. Największą liczbę punktów dla klubu zdobyli: Sylwia Zembrzycka i Konrad Kozłowski.  


Wramach IV Mityngu LOZLA  bardzo dobrze wypadli  Albert Siry w biegi na 100m uzyskał czas 11.91s, w biegu  na 400 m Tomasz Mydlak   uzyskał czas 54.92s , a Kamil Żydek  53.79s są to nowe rekordy życiowe zawodników.Najmłodszą uczestniczką zawodów była Aleksandra Ziętko, która w biegu na 300m uzyskała czas 54.79s. 


Pełnewyniki z zawodów dostępne w linku poniżej:
XII Memoriał im. Henryka 
Guta- Grand Prix PZLA
Wczoraj 6 czerwca na stadionie OSiR w Siedlcach odbył się XII Memoriał im. Henryka Guta- Grand Prix PZLA. W Memoriale udział wziął Dominik Kuśmierczuk, który startował w konkurencji dwuboju ( sto i dwieście metrów). W biegu na sto metrów uzyskał czas 11.41, zaś na dwieście metrów 22.83. W dwuboju dało to łączną sumę 34.24 i pozwoliło mu to zająć pozycję w okolicach 30 miejsca. Wyniki z zawodów dostępne w linku poniżej.Mityng Warszawski
W dniu 2 czerwca br. na stadionie przy ulicy Marymonckiej w Warszawie odbył się Mityng Warszawski. Udziałw nim wzięła grupa lekkoatletów z Agrosu. Monika Kosz wystartwała w biegu na 400 metróww serii pierwszej. Bieg ukończyła z czasem 61.86, dzięki czemu udało się jej poprawić swój rekord życiowy. Również na 400 metrów wystartował Dominik Kuśmierczuk. A czas jaki uzyskał to 50.74. Kolejnym rekordem życiowym w tym sezonie mogą pochwalić się również Tomasz Mydlak, który wystartował w biegu na 800 metrów i uzyskał czas 2.11.11 i Damian Leszczyński, który startował na dystansie stu metrów i uzyskał czas 11.63. Do Warszawy zawodnicy udali się pod opieką trenera Roberta Matuszaka, który również startował w zawodach. Trener Robert dwukrotnie biegł na sto metrów w eliminacjach i w finale. Najlepszy czas jaki uzyskał to 10.97. Zawody rozgrywane były przy niesprzyjającej pogodzie, ponieważ padał deszcz i była niska temperatura. Pełne wyniki dostępne w linku poniżej.


Bieg Uliczny o Puchar Prezydenta 
Miasta Chełm
W dniu 3 czerwca 2012 roku przy stadionie MOSiR w Chełmie odbył się XVII Międzynarodowy Bieg o Puchar Prezydenta Miasta Chełm. W biegu udział wzięli zawodnicy Agosu Chełm. Jako pierwsza z naszego Klubu pobiegła Dominika Kupka, która rywalizację na dystansie 1200 metrów w katerorii 1993-94 ukończyła na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu rywalizację w biegu na 1800 metrów w tej samej kategorii wiekowej ukończył Tomasz Mydlak. W biegu głównym na dystansie 6600 metrów rywalizowali Monika Kosz i Aleksander KuśmierzMonika w kategorii open kobiet zajęła 4 miejsce. A Alek w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce. Bieg główny zdominowali zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy. W tym roku poraz pierwszy od kilku lat bieg udało się przeprowadzić przy dobrej pogodzie bez deszczu. Eliminacje do OOM
W dniach 02-03 czerwca 2012 roku na stadionie MOSiR w Łomży odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpaidy Młodzieży. W eliminacjach wystartowała młodzież z Agrosu. Jako pierwsze w biegu na sto metrów wystartowały Kinga Okoń, która uzyskała czas 13.27, oraz Ewelina Czuba a jej czas to 13.76. Dla Eweliny ten wynik to nowy rekord życiowy. Natomiast wynik osiągnięty przez Kingę pozwolił jej wystartować w finale biegu na sto metrów. W finale jednak Kinga pobiegła troszkę wolniej i zawody ukończyła z czasem 13.48. Jako kolejny wystartował Albert Siry, który również biegł na sto metrów, a czas jaki uzyskał to 12.00. Dla Alberta to również jet nowy rekord życiowy. Jako ostatni na dystansie 3 kilometrów wystartował Aleksander Kuśmierz. Rywalizację na tak długim dystansie ukończył na pierwszym miejscu z czasem 9.09.42. Niestety okazało się to o sekundę mniej niz minimum wyznaczone przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na finał Olimpiady. Zawody odbywały się przy bardzo złej pogodzie. Niska temperatura a do tego padający deszcz nie pozwalały na osiąganie dobrych rezultatów. Pełne wyniki z zawodów dotępne w linku poniżejMecz Lekkoatletyczny Juniorów Młodszych
W dniu 26 maja br. w Rzeszowie na stadionie Resovii odbył się mecz lekkoatletyczny juniorów młodszych. W meczu rywalizowały województwa: Podkarpackie, Lubelskie, Małopolskie i Świętokrzyskie. W meczu udział wzięła dwójka zawodników z Agrosu Kinga Okoń, która wystartowała w sztafecie 4x100 metrów, z którą z czasem 49,82 zajęła drugie miejsce. W meczu udział wziął również Aleksander Kuśmierz, który biegł na dystansie 1500 metrów. Bieg ukończył na czwartym miejscu z czasem 4,11,96. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem gospodarzy czyli województwa Podkarpackiego. Niestety nasze województwo zajęło ostatnie miejsce. Miejmy nadzieję, że kolejnym razem pójdzie lepiej. Pełne wyniki z meczu dostępne w linku poniżej :


Dziewięć medali Agrosu na Mistrzostwach Województwa LZS

W dniu 24 maja br. w Zamościu odbyły się Otwarte MistrzostwaLZS Województwa Lubelskiego. W mistrzostwach udział wzięła  grupa lekkoatletów z Agrosu. Z zawodów udało się przywieźć dziewięć medali, w tym dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe. Złoty medal zdobył Konrad Kozłowski, który wygrał konkurencję skok wzwyż juniorów młodszych. Złoto wywalczyła również sztafeta pań na dystansie 4x400 metrów, która pobiegła w składzie: Beta Iwaniuk, Monika Kosz, WeronikaRagaman i Dominika Kupka.  Na drugim stopniu podium stanął Przemysław Oleszczyński, który startował w biegu na 100 metrów juniorów młodszych. Drugi w biegu na 200 metróww kategorii juniorów młodszych był również CezaryArasimowicz. Na tej samej pozycji bieg na 1500 metrów ukończyła Monika Kosz. Ze srebrnym medalem powrócił także Piotr Nakielski,który rywalizował w Rzucie Oszczepem mężczyzn i sztafeta  mężczyzn 4x100 metrów, która pobiegła wskładzie: Albert Siry, Dominik Kuśmierczuk, Damian Leszczyński i Przemysław Oleszczyński. A na najniższym stopniu podium stanęła Beta Iwaniuk startująca w biegu na 200 metrów juniorek młodszych. Trzeci był również Aleksander Kuśmierz w biegu na 400 metrów juniorów młodszych. W klasyfikacji końcowej klubów po 41 konkurencjach z dorobkiem 144 punktów Agros Chełm zajął trzecie miejsce. Pełne wyniki zawodów dostępne w linku poniżej:

Pełne Wyniki 

Zawodnicy Agrosu startowali na Lidze Juniorów w Rzeszowie
W dniu 20-05-2012 roku w Rzeszowie zawodnicy Agrosu startowali w zawodach rozgrywanych w ramach I Rzutu Ligi Juniorów im. S. Szyszły. Były to jedynie starty poza konkurencją, gdyż Agros nie bierze udziału w lidze. Do Rzeszowa udało sie dwunastu chełmskich lekkoaltletów pod okiem trenera Marka Mazurka. Jako pierwsza wystartowała Kamila Czuba, która w biegu na 100 metrów uzyskała czas 14,03 przy bardzo niesprzyjającym wietrze. Na sto metrów startował również Damian Leszczyński, który uzyskał czas 11,94. W biegu na 400 metrów wystartowały Beata Iwaniuk i Weronika Ragaman. Uzyskały one odpowiednio 64,72 i 67,12. Beata poprawiła swój rekord życiowy o ponad pół sekundy. Na tym samym dystansie wystartowali również Dominik Kuśmierczuk i Karol Kufel. Zdecydowanie szybszy był Dominik, który uzyskał czas 50,83, zaś Karol 56,78 dla, którego to również jest nowy rekord. Nową życiówką pochwalić się może także Monika Kosz, która 800 metrów pobiegła w 2,18,85 i jest to czas lepszy o 5 sekund od starego rekordu. Na 800 metrów pobiegł również debiutujący w tym roku w barwach Agrosu Tomasz Mydlaka jego czas to 2,12,14. Kolejny rekord życiowy uzyskała na dystansie 1500 metrów Dominika Kupka. Jej czas to 5.36,69 i jest to czas o 8 sekund lepszy od poprzedniego. Kami Żydek i Aleksander Kuśmierz również rywalizowali w biegu na 1500 metrów. Alek także ustanowił nowy rekord życiowy pokonując ten dystans w 4,10,76. Natomiast Kamil uzyskał czas 4,18,37. W skoku wzwyż rywalizację na wysokości 170 cm zakończył Konrad Kozłowski. Podsumowując warto podkreślić, że połowa zawodników ustanowiła nowe rekordy życiowe, co świadczy o coraz lepszej formie naszych zawodników. Pełne wyniki z zawodów dostępne w linku poniżej:
Kliknij, aby edytować treść...
Kliknij, aby edytować treść...
Kliknij, aby edytować treść...
Kliknij, aby edytować treść...
Kreator stron internetowych - przetestuj